STARCOM MULTI (7)
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: ŚCO
online button
online button

Weekend z profilaktyką onkologiczną

piątek, 08 czerwca 2018 13:53

Ten weekend minie pod znakiem profilaktyki onkologicznej. Przez najbliższe dni specjaliści Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będą przekonywać mieszkańców Kielc i regionu do systematycznych badań. Panie będą miały możliwość skorzystania z bezpłatnej cytologii i mammografii.

Przebadaj się w Światowy Dzień Zdrowia

czwartek, 05 kwietnia 2018 07:53

6 kwietnia, z okazji Światowego Dnia Zdrowia na parkingu przed Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego stanie cytobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Wszystko po to, by panie mogły skorzystać z darmowej cytologii.

Cytobus, czyli mobilny gabinet ginekologiczny rusza w trasę po świętokrzyskich gminach. Dziś zatrzyma się przed Urzędem Gminy w Brodach. Będzie tu dyżurował do godz. 14.

Kielce oraz 11 sąsiednich gmin dołączyły do grona samorządów, w których realizowany będzie projekt profilaktyczny w zakresie raka szyjki macicy. Jest on skierowany do kobiet w wieku od 25 do 59 lat. Na spotkania edukacyjne w ramach programu zapraszani będą także mężczyźni.  Wartość tego projektu to ponad 1 mln. 900 tys. złotych.

Zachęcają do badań

wtorek, 18 lipca 2017 15:49

Spotkania informacyjno – edukacyjne, darmowe badania w specjalnym cytomammobusie, a nawet bezpłatny dowóz na badania – to wszystko w ramach kampanii profilaktycznych realizowanych przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Jutro dyrekcja lecznicy oficjalnie otworzy kampanię dotyczą profilaktyki raka szyjki macicy w subregionie zachodnim. Dzień później zainaugurowana zostanie także kampania dotycząca profilaktyki raka piersi. 

Świętokrzyskie Centrum Onkologii podsumowało 4. edycję programu „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem 2016/2017”. W tym roku do projektu przystąpiły 132 szkoły. Każda placówka zachęcała do aktywnego i zdrowego stylu życia a także  promowała wśród uczniów profilaktykę onkologiczną. 

Strona 1 z 6

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna