online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: ŚCO
online button
online button

Cytobus, czyli mobilny gabinet ginekologiczny rusza w trasę po świętokrzyskich gminach. Dziś zatrzyma się przed Urzędem Gminy w Brodach. Będzie tu dyżurował do godz. 14.

Kielce oraz 11 sąsiednich gmin dołączyły do grona samorządów, w których realizowany będzie projekt profilaktyczny w zakresie raka szyjki macicy. Jest on skierowany do kobiet w wieku od 25 do 59 lat. Na spotkania edukacyjne w ramach programu zapraszani będą także mężczyźni.  Wartość tego projektu to ponad 1 mln. 900 tys. złotych.

Zachęcają do badań

wtorek, 18 lipca 2017 15:49

Spotkania informacyjno – edukacyjne, darmowe badania w specjalnym cytomammobusie, a nawet bezpłatny dowóz na badania – to wszystko w ramach kampanii profilaktycznych realizowanych przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Jutro dyrekcja lecznicy oficjalnie otworzy kampanię dotyczą profilaktyki raka szyjki macicy w subregionie zachodnim. Dzień później zainaugurowana zostanie także kampania dotycząca profilaktyki raka piersi. 

Świętokrzyskie Centrum Onkologii podsumowało 4. edycję programu „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem 2016/2017”. W tym roku do projektu przystąpiły 132 szkoły. Każda placówka zachęcała do aktywnego i zdrowego stylu życia a także  promowała wśród uczniów profilaktykę onkologiczną. 

Nowa siedziba buskiej filii ŚCO

poniedziałek, 02 stycznia 2017 08:59

Od 2 stycznia konsultacyjny gabinet onkologiczny – filia Świętokrzyskiego Centrum Onkologii (ŚCO) w Busku – Zdroju mieści się w nowej siedzibie: w Przychodni Rejonowej nr 1 przy ulicy Sądowej 9.

 

Lekarka z ŚCO w zespole eksperckim

środa, 21 grudnia 2016 13:19

Wypracowanie schematów postępowania z pacjentami onkologicznymi mającymi powikłania kardiologiczne. To główny cel, jaki stawia przed sobą powołany niedawno zespół ekspercki ds. onkokardiologii, w skład którego weszła lekarka ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Strona 1 z 6

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna