STARCOM MULTI (7)

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Święty Krzyż

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

Województwo przyciąga turystów

poniedziałek, 19 marca 2018 17:14

Województwo świętokrzyskie przyciąga coraz więcej turystów. W 2017 roku w regionie udzielono niemal milion siedemset tysięcy miejsc noclegowych. Dla porównania, w 1998 roku udzielono o milion noclegów mniej. Według najświeższych statystyk, wśród najpopularniejszych atrakcji znajduje się Jurapark w Bałtowie, klasztor na Świętym Krzyżu oraz Zamek Królewski w Chęcinach. Tylko te trzy miejsca w ubiegłym roku odwiedziło ponad 850 tysięcy gości.

Nocna Droga Krzyżowa po raz czwarty

wtorek, 20 lutego 2018 08:33

Już po raz czwarty Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Kieleckiej organizuje Nocną Drogę Krzyżową na Święty Krzyż. Tym razem  wydarzenie odbywać się będzie pod hasłem „Krzyżu święty, nade wszystko".

Odpust na Świętym Krzyżu

czwartek, 07 września 2017 11:00

Przed nami  Odpust Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego. Przez cały tydzień, począwszy od 9 września, do Sanktuarium na Świętym Krzyżu będą przybywać poszczególne pielgrzymki.

Przed nami największa w Polsce impreza turystyczno – religijna.  23 września już po raz 18. odbędzie się Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż. W tym roku organizatorzy przygotowali 15 różnych tras.

III Nocna Droga Krzyżowa za nami

sobota, 18 marca 2017 09:42

Niemal czterysta osób uczestniczyło w tegorocznej Nocnej Drodze Krzyżowej z Kielc na Święty Krzyż.  Wydarzenie rozpoczęła Msza święta o godzinie 20: 00 w kościele NMP Matki Kościoła w Kielcach-Dąbrowie. 

Świętokrzyskie skarby trafiły na listę najcenniejszych zabytków w Polsce. Prezydent RP Andrzej Duda wpisał na listę Pomników Historii 10 nowych obiektów. Wśród nich znalazł pobenedyktyński zespół klasztorny na Świętym Krzyżu wraz z przedchrześcijańskimi obwałowaniami kamiennymi na Łysej Górze oraz opactwo cystersów w Wąchocku.

Strona 1 z 5

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna