Na antenie: 100 pomysłów na weekend
Piotr Zawadzki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Muzeum Narodowe w Kielcach

Na antenie: 100 pomysłów na weekend
Piotr Zawadzki
online button
online button

Willa w centrum zmieniła właściciela

czwartek, 04 stycznia 2018 16:04

Muzeum Narodowe w Kielcach pozyskało zespół zabytkowych obiektów przy ulicy Jana Pawła II. Zakup sfinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dworek kojarzony dziś z firmą ubezpieczeniową Warta docelowo ma stać się nową siedzibą Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego.

Ponad 21 milionów złotych będzie kosztował kolejny etap renowacji dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich. Muzeum Narodowe w Kielcach wkrótce przystąpi do prac nad elewacją zabytku i sal ekspozycyjnych. Galeria przystosowana zostanie do potrzeb współczesnych wystaw i dzisiejszych standardów zabezpieczeń.

Ponownie wspominamy dawną wielokulturowość Kielc. Pretekstem do tego jest otwarcie repliki kiosku Kiebabczego, która powstała z inicjatywy Rafała Zamojskiego ze Stowarzyszenia Kieleckie Inwestycje. Ten fakt wykorzystało Muzeum Dialogu Kultur i zorganizowało wystawę o Ormianach, którzy stanowili ważną część społeczności miasta.

Wystawę malarstwa realistycznego otworzy Muzeum Narodowe w Kielcach. Kolekcje dzieł XIX-wiecznych artystów zobaczymy na ekspozycji pod hasłem „Józef Szermentowski - Franciszek Kostrzewski. Uczeń i pierwszy mistrz”. Przypomnijmy, że Szermentowski i Kostrzewski byli związani z regionem świętokrzyskim. Malarze przebywali w Kielcach na zaproszenie Tomasza Zielińskiego, kolekcjonera i mecenasa młodych artystów. Przedstawiali wsie i miasta Kielecczyzny.

Malarstwo w MNKi

poniedziałek, 04 grudnia 2017 07:45

Muzeum Narodowe w Kielcach w czwartek 7 grudnia o godzinie 18 otworzy wystawę pt. „Józef Szermentowski - Franciszek Kostrzewski. Uczeń i pierwszy mistrz”. Ekspozycja przybliży twórczość dwóch przedstawicieli polskiego realizmu II połowy XIX wieku.

Muzea zainwestują w infrastrukturę

poniedziałek, 02 października 2017 15:51

23 miliony złotych to kwota jaka popłynęła z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego do województwa świętokrzyskiego. Dotacje z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko zasilą dwie inwestycje. Jedną zrealizuje Muzeum Narodowe, drugą Muzeum Wsi Kieleckiej.

Strona 1 z 14

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna