kibicuj
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Muzeum Narodowe w Kielcach
online button
online button

Pamiętajmy o ogrodach. Koncerty w plenerze

czwartek, 05 lipca 2018 10:26

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na cykl letnich koncertów "Pamiętajmy o ogrodach". Będą się one odbywać w ogrodzie włoskim przy dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach. Pierwszy koncert już w najbliższą niedzielę.

 

Sztuka i polityka na wystawie

wtorek, 26 czerwca 2018 15:24

Już od 3 lipca w Muzeum Dialogu Kultur przy kieleckim Rynku będzie można oglądać wystawę czasową pt. "Bolesław Biegas. Gdy sztuka spotyka się z polityką".

Wystawa zdjęć z Bliskiego Wschodu

wtorek, 20 marca 2018 23:56

W Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach otwarta została wystawa pt. „Sztuka fotoreportażu – zdjęcia Newshy Tavakolian”. Ekspozycja składa się z dwóch zbiorów prac młodej fotoreporterki pochodzącej z Teheranu. Na jednym z nich obejrzymy Kurdyjki, które zdecydowały się walczyć z Państwem Islamskim. Drugi zawiera ilustracje codziennego życia w Iranie. Autorka skupia się przede wszystkim na człowieku i unika niepotrzebnych sensacji, którymi epatują media relacjonując wydarzenia z Bliskiego Wschodu.

Zdjęcia z frontu

wtorek, 20 marca 2018 11:23

Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach otworzy wystawę pt. „Sztuka fotoreportażu – zdjęcia Newshy Tavakolian”. Zobaczymy na niej relacje z wydarzeń ostatnich dwóch dekad na Bliskim Wschodzie, które wykonała fotoreporterka wojenna pochodząca z Teheranu. Tavakolian karierę rozpoczęła w 1999 roku jako osiemnastoletnia dziewczyna. Następnie, wykonywała fotografie w Iraku, Libanie, Syrii czy Pakistanie. - Wystawa jest propozycją dla entuzjastów dobrej fotografii – mówi Michał Sierlecki, koordynator ekspozycji.

Wystawa o regionalizmie świętokrzyskim

wtorek, 27 lutego 2018 14:29

Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego podkreśli wyjątkowość kulturową Kielecczyzny. Instytucja otworzy wystawę pod tytułem „Ojczyzna duszy – Stefana Żeromskiego idea regionalizmu”. Zobaczymy na niej na przykład sztukę ludową czy zapisy dotyczące tutejszej obrzędowości.

Muzeum Dialogu Kultur w wyjątkowy sposób zamknie aktualną wystawę czasową pod tytułem „Pożegnanie taboru w fotografiach Andrzeja Polakowskiego”. W tę niedzielę 25 lutego o godzinie 13 instytucja zaprasza na promocję książki pod tytułem „Prosto z garnka. Tradycje kulinarne Romów” autorstwa Magdaleny Kwiecińskiej i Moniki Szewczyk.

Strona 1 z 15

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna