Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: jubileusz

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Pracownicy kieleckiego Teatru otrzymali nagrody

poniedziałek, 07 stycznia 2019 14:22

Siedmioro pracowników Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach otrzymało odznaczenia państwowe za zasługi dla kultury polskiej. Nagrody wręczyły wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek i wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka podczas niedzielnego wieczoru po jubileuszowej premierze „Widnokręgu" Wiesława Myśliwskiego w adaptacji Radosława Paczochy i reżyserii Michała Kotańskiego.

Z okazji jubileuszu 140-lecia istnienia Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach wydana została publikacja "Od Teatru Ludwika do Teatru im. Stefana Żeromskiego. Kronika 1879-2019" pod redakcją Grzegorza Cupera i Luizy Buras-Sokół. Jest to bogato ilustrowany katalog zawierający kalendarium kieleckiej sceny od początków jej istnienia aż do dnia dzisiejszego.

Jubileusz w Teatrze im. Stefana Żeromskiego

sobota, 05 stycznia 2019 17:44

Trwają obchody 140-lecia Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Uroczystość zainaugurowało spotkanie „Teatr kielecki wczoraj, dziś i jutro” z udziałem twórców teatralnych, byłych i obecnych aktorów i pracowników sceny, a także ludzi świata kultury, sztuki i nauki.

W najbliższą niedzielę przypada 140 rocznica powstania Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach - jednej z najstarszych scen w Polsce. Uroczyste obchody rozpoczną się w sobotę i będą trwać dwa dni.

140-lecie swojego istnienia będzie obchodził 6 stycznia Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Na jubileusz zaplanowana została premiera "Widnokręgu" Wiesława Myśliwskiego, którą wyreżyseruje dyrektor placówki, Michał Kotański.

 

Uroczystości jubileuszu 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie odbędą się w najbliższy weekend. Do Jubileuszu będą przygotowywać Misje Święte, które rozpoczęły się w ubiegłą niedzielę.

 

Strona 1 z 4

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna