Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Piłka ręczna

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


PGE VIVE, w meczu 2. kolejki PGNiG Superligi w Hali Legionów, pokonało Górnika Zabrze 32:23.

W kadrze Korony Handball obecnie znajdują się cztery kołowe. Bardzo prawdopodobne, że kielecki klub zdecyduje się wypożyczyć do innej drużyny najmłodszą z tego grona - Kingę Strózik. Czasowym zatrudnieniem 19-letniej szczypiornistki zainteresowany jest pierwszoligowy SPR JSK Jarosław.  Być może na zapleczu Superligi będzie ogrywała się również nastoletnia skrzydłowa kieleckiego klubu, Natalia Jach.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego ruszył drugi sezon Mini Handball Academy. O działalności jedynej w Kielcach szkółki piłki ręcznej dla najmłodszych porozmawialiśmy z jej właścicielem i trenerem, Zygmuntem Kamysem oraz przedstawicielką sztabu szkoleniowego, Kornelią Czubaj.  - Rok temu ruszyliśmy z kilkoma grupami. W tym momencie mamy ich sześć. Może szkolenie to złe słowo, ale w początkowym etapie bawimy się w piłkę ręczną z dziećmi od czterech do jedenastu lat. […]  Chcemy im pokazywać, że piłka ręczna to piękny sport  - mówi Zygmunt Kamys.  

Paulina Piwowarczyk, kołowa Korony Handball, nie wystąpiła w meczu pierwszej kolejki PGNiG Superligi w Kościerzynie ze względów formalnych. Zawodniczka, która jest wypożyczona z Energii AZS-u Koszalin w barwach kieleckiej drużyny powinna zadebiutować w sobotnim, domowym starciu z KPR-em Jelenia Góra. - Bardzo się z tego cieszę. Długo na to czekałam. Szczególnie, że przez kontuzję miałam osiem-dziewięć miesięcy przerwy. Mam nadzieję, że dostanę swoją szansę i zaprezentuje się z jak najlepszej strony - mówi Piwowarczyk.

Szczypiorniści PGE VIVE po ponad trzymiesięcznej przerwie wracają do Hali Legionów. Dla kilku zawodników piątkowy mecz z NMC Górnikiem Zabrze będzie debiutem przed kielecką publicznością. - Widziałem spotkania Ligi Mistrzów sprzed telewizora. To były niesamowite spektakle, również na trybunach, dlatego czekałem, aż sam tutaj zagram - mówi nowy obrotowy mistrzów Polski, Arciom Karaliok.

W czwartek prezentacja PGE VIVE

środa, 05 września 2018 20:47

PGE VIVE w piątek rozegra pierwszy w nowym sezonie mecz przed własną publicznością. Kielczanie w ramach drugiej kolejki PGNiG Superligi w Hali Legionów podejmą NMC Górnika Zabrze. W czwartek o 18.30 na Rynku rozpocznie się oficjalna prezentacja zespołu. Będzie ona miała wyjątkowy wymiar. Po krótkim przedstawieniu całej kadry, szczypiorniści udadzą się na spacer po centrum i będą przez dłuższy czas do dyspozycji kibiców.  

Strona 1 z 109

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna