Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: pielgrzymka

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Pielgrzymi udadzą się do Wiślicy

środa, 05 września 2018 08:20

W najbliższą sobotę odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Wiślicy. Wydarzenie będzie się odbywać w ramach Wielkiego Odpustu Wiślickiego przeżywanego od wielu lat w Sanktuarium Uśmiechniętej Madonny Łokietkowej.

Siostry zakonne, zakonnicy, dziewice, wdowy i wdowcy konsekrowani z południa Polski wezmą w najbliższą sobotę udział w pielgrzymce na Święty Krzyż. Osoby życia konsekrowanego spotykają się tam co roku od ponad 10 lat. Tegoroczna pielgrzymka będzie odbywać się pod hasłem "Pełni Ducha, pełni życia".

 

Wszyscy jesteśmy powołani, żeby być niepowtarzalnymi świadkami Chrystusa. Nawet jeśli człowiek jest grzeszny i zraniony, to Bóg go kocha i wskazuje mu miejsce odpoczynku - mówił biskup Jan Piotrowski do pątników uczestniczących w 37. Kieleckiej Pielgrzymce na Jasną Górę. Msza święta odbyła się w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

 

Seans historyczny o papieżu

piątek, 22 czerwca 2018 15:48

Już w środę, 27 czerwca, w Przystanku Historia IPN – Kielce będzie można obejrzeć film pt. „Z filmoteki bezpieki. Pielgrzymka”. Projekcja filmu odbędzie się w ramach stałego cyklu "Seans historyczny", w którym prezentowane są filmy fabularne, dokumentalne oraz reportaże z towarzyszącym im komentarzem historyka.

Ponad 200 osób wzięło udział w IV Pielgrzymce Młodych Diecezji Kieleckiej do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny. Hasło tegorocznego spotkania: "Karolina - ta, która idzie i głosi" nawiązywało do obecnego hasła roku duszpasterskiego.

Pielgrzymka 2017: audycja wspomnieniowa

czwartek, 24 sierpnia 2017 16:31

Na prośbę naszych słuchaczy i pielgrzymów zamieszczamy wspomnieniową audycję wyemitowaną w Radiu eM tuż po zakończeniu 36. PP Kielelckiej na Jasną Górę.

Strona 1 z 6

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna