Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Niedługo kolejna kwesta na cmentarzach

czwartek, 25 października 2018 10:11

Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego organizuje, po raz 26 coroczną kwestę na konserwację zabytkowych pomników i rzeźb cmentarnych, która odbędzie się 1 i 2 listopada w godzinach od 9 do 18 w ponad 20 punktach kieleckich cmentarzy: Starym, Nowym, Partyzanckim, Wojskowym i Prawosławnym, na Piaskach, Białogonie i w Cedzynie.

 

Potrzebni wolontariusze do kwesty na cmentarzach

wtorek, 16 października 2018 12:26

Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego poszukuje wolontariuszy do udziału w 26. corocznej kweście na konserwację zabytkowych pomników i rzeźb cmentarnych, która odbędzie się 1 i 2 listopada w godzinach od 9 do 18 w ponad 20 punktach kieleckich cmentarzy: Starym, Nowym, Partyzanckim, Wojskowym i Prawosławnym, na Piaskach, Białogonie i w Cedzynie.

 

Ponad 59 tysięcy złotych trafiło do puszek wolontariuszy podczas tegorocznej kwesty organizowanej rokrocznie przy okazji Wszystkich Świętych. W trzydniowej zbiórce przy ośmiu nekropoliach wzięło udział przeszło 600 osób. Pozyskane środki wykorzystane zostaną na renowacje najcenniejszych zabytkowych nagrobków.

Rozpoczęła się 25. kwesta na kieleckich cmentarzach. Wolontariusze z puszkami na datki stanęli w kilkunastu punktach w okolicach nekropolii na terenie stolicy województwa świętokrzyskiego i w Cedzynie. Zebrane fundusze zostaną zainwestowane w konserwacje zabytkowych figur, płyt czy ogrodzeń na cmentarzach w Kielcach. Pomóc możemy zarówno przekazując pieniądze kwestującym jak i dołączając do grona wolontariuszy.

25. kwesta na kieleckich cmentarzach

piątek, 27 października 2017 11:02

Trwają ostatnie przygotowania do 25. kwesty na ratowanie najcenniejszych nagrobków na kieleckich cmentarzach. W dniach od 31 października do 2 listopada przy nekropoliach znów staną wolontariusze z puszkami, do których będziemy mogli wrzucić datek na konserwacje zabytkowych płyt, ogrodzeń czy rzeźb. W zbiórce pieniędzy może pomóc każdy z nas. Wystarczy w wyznaczonych dniach, bądź wcześniej, zgłosić się do organizatorów, odebrać puszkę i stanąć w jednym z wyznaczonych punktów na 1,5 godziny. Organizatorzy liczą także na hojność odwiedzających groby bliskich.

W sumie ponad 1000 wolontariuszy potrzebnych jest do przeprowadzenia tegorocznej kwesty przy kieleckich cmentarzach. Zbiórka rozpocznie się 31 października i w sumie potrwa 3 dni. Ochotnicy, którzy zgłoszą się do udziału w akcji na półtorej godziny staną z puszką w jednym z 20 wyznaczonych punktów. Przypomnijmy, że datki zbierane przy okazji Wszystkich Świętych przeznaczone zostaną na konserwację cennych zabytkowych pomników cmentarnych.

Strona 1 z 2

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna