Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

Ponad 59 tysięcy złotych trafiło do puszek wolontariuszy podczas tegorocznej kwesty organizowanej rokrocznie przy okazji Wszystkich Świętych. W trzydniowej zbiórce przy ośmiu nekropoliach wzięło udział przeszło 600 osób. Pozyskane środki wykorzystane zostaną na renowacje najcenniejszych zabytkowych nagrobków.

Rozpoczęła się 25. kwesta na kieleckich cmentarzach. Wolontariusze z puszkami na datki stanęli w kilkunastu punktach w okolicach nekropolii na terenie stolicy województwa świętokrzyskiego i w Cedzynie. Zebrane fundusze zostaną zainwestowane w konserwacje zabytkowych figur, płyt czy ogrodzeń na cmentarzach w Kielcach. Pomóc możemy zarówno przekazując pieniądze kwestującym jak i dołączając do grona wolontariuszy.

25. kwesta na kieleckich cmentarzach

piątek, 27 października 2017 11:02

Trwają ostatnie przygotowania do 25. kwesty na ratowanie najcenniejszych nagrobków na kieleckich cmentarzach. W dniach od 31 października do 2 listopada przy nekropoliach znów staną wolontariusze z puszkami, do których będziemy mogli wrzucić datek na konserwacje zabytkowych płyt, ogrodzeń czy rzeźb. W zbiórce pieniędzy może pomóc każdy z nas. Wystarczy w wyznaczonych dniach, bądź wcześniej, zgłosić się do organizatorów, odebrać puszkę i stanąć w jednym z wyznaczonych punktów na 1,5 godziny. Organizatorzy liczą także na hojność odwiedzających groby bliskich.

W sumie ponad 1000 wolontariuszy potrzebnych jest do przeprowadzenia tegorocznej kwesty przy kieleckich cmentarzach. Zbiórka rozpocznie się 31 października i w sumie potrwa 3 dni. Ochotnicy, którzy zgłoszą się do udziału w akcji na półtorej godziny staną z puszką w jednym z 20 wyznaczonych punktów. Przypomnijmy, że datki zbierane przy okazji Wszystkich Świętych przeznaczone zostaną na konserwację cennych zabytkowych pomników cmentarnych.

Przechodząc koło cmentarzy można usłyszeć brzęk monet w blaszanych puszkach. Potrząsają nimi wolontariusze, którzy w ten sposób zachęcają przechodzących ludzi do udziału w kweście. Zebrane pieniądze wydane zostaną na renowacje cennych zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Starym w Kielcach. 

Ratują muzeum na świeżym powietrzu

poniedziałek, 24 października 2016 16:05

Na kieleckich cmentarzach znajduje się kilkaset zabytkowych pomników. Monumentalnych, skromnych, bogato zdobionych, oddających charakter epoki. Mają jedną wspólną cechę: potrzebują konserwacji. Z pomocą hojnych kielczan cmentarne rzeźby od lat odnawia Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego.

Strona 1 z 2

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna