online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: profilaktyka
online button
online button

Cytobus, czyli mobilny gabinet ginekologiczny rusza w trasę po świętokrzyskich gminach. Dziś zatrzyma się przed Urzędem Gminy w Brodach. Będzie tu dyżurował do godz. 14.

Ruszyła akcja pt. „Rak to Twój biznes. Firmy przeciw nowotworom” organizowana przez Stowarzyszenie PROREW wraz z partnerami w ramach projektów „Jestem kobietą więc idę. Mammografia”  i „Jestem kobietą, więc idę. Cytologia”.

Liczba amatorów substancji odurzających w Świętokrzyskiem spada czy maleje? Jak walczyć z uzależnieniami od niebezpiecznych środków? Między innymi na takie pytania odpowiadali sobie uczestnicy kieleckiej konferencji na temat przeciwdziałania narkomanii. Na spotkaniu pojawili się specjaliści z regionu i ze stolicy. To o czym mówili nie wzbudzało optymizmu.

Dzień Profilaktyki w Galerii Echo

piątek, 13 października 2017 10:01

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. Z tej okazji w całej Polsce a także w województwie świętokrzyskim prowadzonych jest szereg akcji mających na celu zachęcenie kobiet do systematycznych badań profilaktycznych. Najbliższe wydarzenie odbędzie się 14 października w Galerii Echo w Kielcach.

Senioralia w Kielcach

sobota, 16 września 2017 13:23

W Kielcach odbyły się  "Senioralia". Na Placu Artystów na zainteresowanych czekali przedstawiciele różnych instytucji, m.in. policji, ZUS-u, czy NFZ. Seniorzy mogli  dowiedzieć się m.in. jak nie dać się oszukać "na wnuczka" oraz jakie są programy zdrowotne i społeczne.

Kielce oraz 11 sąsiednich gmin dołączyły do grona samorządów, w których realizowany będzie projekt profilaktyczny w zakresie raka szyjki macicy. Jest on skierowany do kobiet w wieku od 25 do 59 lat. Na spotkania edukacyjne w ramach programu zapraszani będą także mężczyźni.  Wartość tego projektu to ponad 1 mln. 900 tys. złotych.

Strona 1 z 4

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna