Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Wiślica

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Pielgrzymi udadzą się do Wiślicy

środa, 05 września 2018 08:20

W najbliższą sobotę odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Wiślicy. Wydarzenie będzie się odbywać w ramach Wielkiego Odpustu Wiślickiego przeżywanego od wielu lat w Sanktuarium Uśmiechniętej Madonny Łokietkowej.

Powstanie kolejna ścieżka rowerowa

czwartek, 15 marca 2018 10:18

Ścieżka rowerowa o długości niemal 38 kilometrów powstanie na południu regionu. Powstanie ona na terenie gmin Kazimierza Wielka, Czarnocin, Opatowiec i Wiślica. Chodzi o tereny Nadnidziańskiego Parku Krajobrazowego i Natura 2000. Oprócz asfaltowej drogi powstaną także miejsca edukacji ekologicznej i infrastruktura towarzysząca.

Od 1 stycznia 2018 roku Wiślica jest najmniejszym miastem w Polsce. Liczy 500 mieszkańców. – Małe miasto, ale z wielką historią – podkreśla Stanisław Krzak, burmistrz Wiślicy.

Dlatego ministerstwo odrzuciło wniosek

poniedziałek, 24 lipca 2017 16:57

Brak zezwolenia zadecydował o tym, że Muzeum Narodowe w Kielcach nie przeszło oceny formalnej w konkursie na dofinansowanie prac przy zabytkach w Wiślicy w ramach kontraktu terytorialnego. Rozeszło się o budynek znajdujący się w strefie konserwatorskiej, który obecnie należy do PGE, a w przyszłości mógłby stać się siedzibą muzeum w Wiślicy.

Nie będzie pieniędzy na Wiślicę?

wtorek, 11 lipca 2017 17:54

Muzeum Narodowe w Kielcach nie dostanie pieniędzy na renowację zabytków w Wiślicy. Zadanie, które miało być realizowane w ramach funduszy z kontraktu terytorialnego zostało odrzucone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spotkanie młodzieży w Wiślicy

poniedziałek, 19 czerwca 2017 09:44

Za nami XV Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. Mszy św. przewodniczył ks. biskup Marian Florczyk, a homilię wygłosił ks. biskup biskup Jan Piotrowski.

Strona 1 z 5

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna