Na antenie: Lato wszędzie!
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Szkoła

Na antenie: Lato wszędzie!
online button
online button

Maturzyści zakończyli rok szkolny

piątek, 27 kwietnia 2018 15:13

Tegoroczni maturzyści zakończyli rok szkolny. W Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Stanisława Kostki w Kielcach odbyła się uroczystość wręczenia świadectw, w której uczestniczył ks. bp Jan Piotrowski, ordynariusz diecezji kieleckiej.

Fundusze na nową szkołę

piątek, 06 kwietnia 2018 15:12

5 milionów złotych otrzymała gmina Chmielnik na budowę nowej szkoły podstawowej w Piotrkowicach. Pieniądze stanowią rządową dotację dla samorządu. Nowoczesny budynek już powstaje. Z dotychczasowej siedziby szkoła musi się wynieść – nie tylko ze względu na to, że nie spełnia ona dzisiejszych wymagań.

W środę- 21 marca redakcję naszego Radia odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Niekłaniu Wielkim. Dzieci obejrzały nasze studio, poznały zasady obsługi stołu realizatorskiego i pracy prezenterów oraz reporterów, mogły również sprawdzić się przed mikrofonem.

O Punktach Doradztwa Zawodowego

czwartek, 14 grudnia 2017 11:05

Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty chce uruchomić mobilne i stałe punkty doradztwa zawodowego. Wszystko po to, by ułatwić zarówno uczniom jak i ich rodzicom kontakt z doradcą a tym samym zachęcić młodzież do kształcenia zawodowego. - Chcemy żeby w tych punktach doradca zawodowy miał indywidualny czas dla ucznia, żeby zbadać jego predyspozycje, porozmawiać na temat wybranego przez niego zawodu – mówił Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty w porannej audycji „Prawdę Mówiąc” na antenie Radia eM Kielce.

Pierwszą łopatę pod budowę szkoły w Niestachowie wkopoano w środę (27.9) Tym samym oficjalnie rozpoczęła się długo oczekiwana inwestycja przez lokalną społeczność. Uroczystość była połączona z pięcioleciem nadania Szkole Podstawowej imienia Kornela Makuszyńskiego – poinformowano na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Daleszyce (daleszyce.pl)

Jak poinformowano na stornie daleszyckiego urzędu, pierwszą łopatę pod nową inwestycję wkopali wspólnie: marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński, dyrektor szkoły w Niestachowie Elżbieta Kasperek, były dyrektor tej placówki Grzegorz Widłak, przedstawiciel wykonawcy Dariusz Gozdek, proboszcz parafii w Niestachowie ks. Kazimierz Wierzbicki a także uczniowie szkoły.Podczas uroczystości zaprezentowany został projekt architektoniczny nowego obiektu, który stanie obok istniejącego budynku szkoły. Będzie to dwukondygnacyjny segment sportowo-dydaktyczny z nowoczesną salą gimnastyczną, salami lekcyjnymi, pomieszczeniami administracyjnymi, świetlicą i węzłami sanitarnymi.

Powierzchnia urzytkowa nowego budynku to niemal 1000m2. Wartość inwestycji to prawie 3,4 mln zł.

mjk | za daleszyce.pl

Plecaki od radnych

wtorek, 12 września 2017 09:25

Trzej radni: Kamil Piasecki z gminy Zagnańsk, Damian Sławski z Miedzianej Góry i Tomasz Zbróg radny wojewódzki, przekazali Gminnym Ośrodkom Pomocy Społecznej plecaki wyposażone w podstawowe przybory do nauki. Teraz, za pośrednictwem GOPS w Zagnańsku jak i Miedzianej Góry, trafią one do najbardziej potrzebujących młodych mieszkańców obydwu wspólnot samorządowych. W Zagnańsku tornistry odebrała kierownik GOPS Elżbieta Korus.

Strona 1 z 10

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna