online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: rak
online button
online button

Cytobus, czyli mobilny gabinet ginekologiczny rusza w trasę po świętokrzyskich gminach. Dziś zatrzyma się przed Urzędem Gminy w Brodach. Będzie tu dyżurował do godz. 14.

Dzień Profilaktyki w Galerii Echo

piątek, 13 października 2017 10:01

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. Z tej okazji w całej Polsce a także w województwie świętokrzyskim prowadzonych jest szereg akcji mających na celu zachęcenie kobiet do systematycznych badań profilaktycznych. Najbliższe wydarzenie odbędzie się 14 października w Galerii Echo w Kielcach.

Kielce oraz 11 sąsiednich gmin dołączyły do grona samorządów, w których realizowany będzie projekt profilaktyczny w zakresie raka szyjki macicy. Jest on skierowany do kobiet w wieku od 25 do 59 lat. Na spotkania edukacyjne w ramach programu zapraszani będą także mężczyźni.  Wartość tego projektu to ponad 1 mln. 900 tys. złotych.

Artyści proszą o pomoc

niedziela, 08 stycznia 2017 23:57

Przypominamy o akcji pracowników Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Artyści chcą pomóc ciężko chorej córce Andrzeja Cempury, ich kolegi z pracy. Dlatego zorganizowana została licytacja fantów w najpopularniejszym serwisie społecznościowym. To nie wszystko. Artyści zapraszają również na koncert, podczas którego będą zbierane środki na leczenie. 

Edukacją w raka

czwartek, 29 września 2016 13:39

W wyniku chorób onkologicznych umiera rocznie w województwie świętokrzyskim ponad dwadzieścia razy więcej osób, niż na skutek wypadków komunikacyjnych. Jak zauważają specjaliści, w profilaktyce nowotworów bardzo ważne jest uświadamianie społeczeństwa o ryzyku chorobowym w jak najmłodszym wieku. Co na tym polu dzieje się w naszym województwie?

Nie lekceważ błahych objawów

poniedziałek, 19 września 2016 13:29

Czasem bagatelne objawy mogą oznaczać poważną chorobę. Zwykła chrypka czy problemy z połykaniem mogą być sygnałem raka.  Do piątku można wykonywać bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku wykrycia nowotworów głowy i szyi. Gdzie możemy je zrobić  i co powinno wzbudzić naszą czujność?

Strona 1 z 3

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna