Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Muzeum Narodowe w Kielcach

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Wykład o kanclerzu Wielopolskim

sobota, 01 września 2018 14:08

Kanclerzowi Janowi Wielopolskiemu i jego najbliższej rodzinie będzie poświęcone spotkanie, które odbędzie się w niedzielę, 2 września, w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach. Wydarzenie zostanie zorganizowane w ramach cyklu "Niedziela w muzeum".

 

Obrazy i rzeźby ukazujące codzienne życie wsi oraz zwyczaje i obrzędy ludowe można zobaczyć na wystawie czasowej w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego. W najbliższą niedzielę po ekspozycji poświęconej regionalizmowi zainteresowanych oprowadzi kurator wystawy Sylwia Zacharz.

Nowe obrazy w Muzeum Narodowym

wtorek, 14 sierpnia 2018 13:22

Obrazy "Połów ryb" Franciszka Kostrzewskiego i "Wspomnienie" Józefa Szermentowskiego powiększyły kolekcję Muzeum Narodowego w Kielcach. Oba dzieła będzie można oglądać w Galerii Malarstwa Polskiego, która zostanie otwarta w maju przyszłego roku.

 

Rozpoczął się drugi etap prac remontowych w dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich. Podczas ich trwania odnowiona zostanie elewacja budynku.

Wykład o architekturze neostylowej

wtorek, 31 lipca 2018 10:56

Wykładu poświęconego architekturze neostylowej będzie można posłuchać w najbliższą niedzielę w dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu Niedziela w Muzeum.

Obraz bitwy w malarstwie włoskim

środa, 25 lipca 2018 13:25

Włoskie malarstwo batalistyczne na przykładzie dwóch scen batalistycznych Francesco Grazianiego będzie tematem wykładu, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Spotkanie zostanie zorganizowane w ramach cyklu "Niedziela w Muzeum".

 

Strona 1 z 17

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna