Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Muzeum Narodowe w Kielcach

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


O dwa nowe obrazy powiększy swoją kolekcję Muzeum Narodowe w Kielcach. Będą to "Wenecja" Henryka Sienkiewicza oraz "Pejzaż z rzeką" Józefa Szermentowskiego. Zakup dzieł został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kolekcje Muzealne.

Promocja "Kroniki parafii Imielno"

piątek, 15 lutego 2019 11:15

Wkrótce w ręce czytelników trafi drugi tom Serii Świętokrzyskiej "Dzienniki, wspomnienia, pamiętniki, listy”. Publikacja autorstwa ks. Adama Włosińskiego będzie nosić tytuł „Wielka Wojna nad Nidą. Kronika parafii Imielno (1912–1917)”. Promocja kroniki odbyła się ju w Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

Codzienne życie mieszkańców ziemi jędrzejowskiej podczas pierwszej wojny światowej będzie przedstawiał drugi tom Serii Świętokrzyskiej „Dzienniki, wspomnienia, pamiętniki, listy”, który powstał w ramach projektu realizowanego przez kilka kieleckich instytucji. Publikacja będzie nosić tytuł „Wielka Wojna nad Nidą. Kronika parafii Imielno (1912–1917)”. Jej autorem jest ks. Adam Włosiński, ówczesny proboszcz tamtejszej parafii.

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 12 w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Niedziela w Muzeum. Tym razem będzie to wykład "Twórczość Tasiosa Kiriazopoulosa - reprezentanta wrocławskiej szkoły szkła".

Ostatni tydzień wystawy o barwach narodowych

piątek, 25 stycznia 2019 15:06

Jeszcze tylko przez kilka dni w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich można zwiedzać wystawę "Biel, Czerwień, Braterstwo", która jest poświęcona barwom państwowym. Ekspozycja powstała w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dorobek blisko 60 artystów z regionu świętokrzyskiego będzie można zobaczyć odwiedzając wystawę "Od sacrum do profanum. Rzeźba i malarstwo w sztuce ludowej". Wernisaż odbędzie się w najbliższy wtorek o godzinie 18 w Muzeum Dialogu Kultur.

Strona 1 z 18

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna