Na antenie: 100 pomysłów na weekend
Piotr Zawadzki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Wiślica

Na antenie: 100 pomysłów na weekend
Piotr Zawadzki
online button
online button

Od 1 stycznia 2018 roku Wiślica jest najmniejszym miastem w Polsce. Liczy 500 mieszkańców. – Małe miasto, ale z wielką historią – podkreśla Stanisław Krzak, burmistrz Wiślicy.

Dlatego ministerstwo odrzuciło wniosek

poniedziałek, 24 lipca 2017 16:57

Brak zezwolenia zadecydował o tym, że Muzeum Narodowe w Kielcach nie przeszło oceny formalnej w konkursie na dofinansowanie prac przy zabytkach w Wiślicy w ramach kontraktu terytorialnego. Rozeszło się o budynek znajdujący się w strefie konserwatorskiej, który obecnie należy do PGE, a w przyszłości mógłby stać się siedzibą muzeum w Wiślicy.

Nie będzie pieniędzy na Wiślicę?

wtorek, 11 lipca 2017 17:54

Muzeum Narodowe w Kielcach nie dostanie pieniędzy na renowację zabytków w Wiślicy. Zadanie, które miało być realizowane w ramach funduszy z kontraktu terytorialnego zostało odrzucone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spotkanie młodzieży w Wiślicy

poniedziałek, 19 czerwca 2017 09:44

Za nami XV Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. Mszy św. przewodniczył ks. biskup Marian Florczyk, a homilię wygłosił ks. biskup biskup Jan Piotrowski.

Miasto Wiślica?

poniedziałek, 12 czerwca 2017 16:30

Czy Wiślica odzyska prawa miejskie? - Jest taka szansa – powiedział poseł Krzysztof Lipiec, szef Prawa i Sprawiedliwości w regionie. O walce o przywrócenie wiosce statusu miasta mówił już wcześniej tamtejszy wójt Stanisław Krzak. Jak poinformował poseł Lipiec ostatnie rozmowy niosą nadzieję na pozytywne rozstrzygnięcie tej sprawy.

Muzeum Narodowe przejmuje zabytki

piątek, 09 grudnia 2016 18:36

Wiślickie zabytki od nowego roku już oficjalnie znajdą się pod opieką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Muzeum Narodowego w Kielcach. W tej sprawie podpisana została umowa.

Strona 1 z 4

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna