Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

II LO na warsztatach radiowych

Trwa trzeci etap warsztatów "Z kulturą na Ty" organizowanych przez redakcję radia eM Kielce. Dziś uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach poznawali tajniki pracy prezentera i przygotowywali słuchowisko radiowe. Warsztaty poprowadziła Aleksandra Niemczyk, prezenterka radia eM.

Na  warsztatach radiowych uczestnicy mogli w pełni wykorzystać wiedzę, którą zdobyli podczas zajęć literackich i aktorskich. Najpierw uczniowie zwiedzali siedzibę radia i rozmawiali z dziennikarzami, a później rozpoczęli pracę z mikrofonem. – Bardzo mi się podoba poziom otwartości młodzieży, ich otwarte umysły. Mam to szczęście, że jak coś robię, to spotykam się z młodzieżą, która mnie buduje. Ja tu nie widzę dzieciaków w smarfonach, tylko fajnych dojrzałych ludzi, którzy mają dużo do powiedzenia i chcą czegoś od życia. Jeśli mogę dołożyć chociaż jedną cegiełkę, żeby rozszerzyć ich horyzonty, to robię to z ogromną przyjemnością – podkreśliła Aleksandra Niemczyk, która prowadziła warsztaty. – Jeśli chodzi o efekty pracy mamy pomysł z kolegą Marcinem, który zajmuje się postprodukcją, jak ugryźć te teksty, które dziewczęta nagrywały. Teksty były bardzo dosadne z silną puentą więc efekty pracy na pewno będą  na wysokim poziomie – dodała dziennikarka.

Uczniowie zgodnie podkreślili, że warsztaty były dla nich niezwykle ciekawym doświadczeniem i dały inspirację do dalszego działania. – Wszystkie trzy części warsztatów były bardzo ciekawe, na pierwszych nabrałyśmy chęci do czytania poezji i dyskusji nad nią. Drugi etap odkrył przed nami tajniki teatru. Dzisiejszy dzień był bardzo przełomowy, dał motywację, do dalszego działania i pokazał, że chcieć to móc – podkreśliła Izabela Hajdukiewicz z II LO w Kielcach. - Dyskusje z panią prowadzącą były niezwykle budujące, pokazały praktyczne podejście do dziennikarstwa – dodała uczennica.

'Projekt z "Kulturą na Ty" został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO