Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
DUDALASZMAL
POGODA
KIELCE
BUSKO-ZDRÓJ
KIELCE
KOŚCIÓŁ

GALERIA

PUBLICYSTYKA
CIEKAWOSTKI
AUDYCJE RADIOWE
AKADEMIA FINANSÓW

Weekend w Instytucie Dizajnu

Instytut Dizajnu przygotował wystawę, wykład oraz warsztaty, które udowodnią, że druk 3D to jeden z lepszych sposobów na to, aby dobry design był dostępny dla każdego.

Na wystawie, którą zaplanowano na piątek, zaprezentowane zostaną obiekty zaprojektowane do produkcji przy wykorzystaniu desktopowych drukarek 3D. Przedstawione przedmioty są przyjazne naturze, wykonane przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii oraz biodegradowalnych lub wysoko przetwarzalnych bioplastików. Ich cechą wspólną jest zachęcanie odbiorcy do uczestnictwa w procesie twórczym. 

Podczas wykładu, Justyna Fałdzińska oraz Miłosz Dąbrowski, opowiedzą o swojej pracy. Mimo, że ich projekty powstają w studiu w Warszawie, są od razu dostępne na całym świecie, pliki można pobrać na zasadzie open sours z ich strony.

Natomiast w sobotę 8 września od godziny 12 odbędą się autorskie warsztaty kreatywnego wykorzystania druku 3D, przygotowane specjalnie na tą okazję przez studio UAU project. Na zajęciach uczestnicy będą poddawać drukowanemu upcyklingowi butelki po piwie oraz małe słoiki w wazony, dlatego ID prosi, aby każdy uczestnik wziął ze sobą bezzwrotną butelkę bez etykiety lub niepotrzebny słoik.

Ilość miejsc jest ograniczona, a bilet wstępu kosztuje 5 zł. Zapisy prowadzone są pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO