Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»"Żółto-czerwone" derby ponownie dla Jagiellonii

SPORT KIELCE

"Żółto-czerwone" derby ponownie dla Jagiellonii

Kielce / 21 kwietnia 2018 / Tekst

Piłkarze Korony Kielce w meczu 32. kolejki LOTTO Ekstraklasy przegrali na Kolporter Arenie z Jagiellonią Białystok 0:3. Bohaterem przyjezdnych został Arvydas Novikovas. Litwin na boisku pojawił się w 60. minucie i praktycznie w pojedynkę przesądził o zwycięstwie swojego zespołu. Najpierw zaliczył asystę przy golu Romana Bezjaka, a później sam dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 0:3 (0:0)

Bramki: Bezjak 64', Novikovas 71', 90'

Korona: Hamrol - Rymaniak, Kecskes, Diaw (68' Soriano), Gardawski - Kovacević - Cebula, Janjić, Cvijanović, Jukić (57' Kiełb) - Kapidzić (71' Kaczarawa).

Jagiellonia: Kelemen – Wójcicki, Runje, Mitrović, Guilherme – Kwiecień, Romanczuk - Frankowski, Pospisil (73' Wlazło), Lazarević (60' Novikovas) – Bezjak (81' Świderski).

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

0': Trener Lettieri w porównaniu z ostatnim meczem w Gdyni zdecydował się na aż sześć zmian w wyjściowym składzie.

3': Kovacević zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego. Piłka powędrowała nad poprzeczką.

13': Ładna akcja Korony zakończona strzałem Jukicia. Pewną interwencją popisał się Kelemen.

23': Znakomita akcja kielczan.  Cebula zagrał ładną "klepkę" z Cvijanoviciem. Słoweniec z prawej strony boiska posłał celne dośrodkowanie do Jukicia na czwarty metr. Chorwat uderzył z głowy, ale świetną paradą popisał się Kelemen.

33': Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do sytuacji doszedł Rymaniak. Jego strzał powędrował nad bramką.

45': Pod wrzutce Jukicia z lewej strony przed szansą stanął Cvijanović. Słoweniec oddał jednak słaby strzał.

47': Po rzucie rożnym obrońcy Jagiellonii wybili piłkę przed "szesnastkę". Ta spadła przed Janjiciem. Bośniak oddał strzał z woleja z pierwszej piłki. Obok słupka.

49': Świetna okazja Jagiellonii. W sytuacji "sam na sam" z Hamrolem znalazł się Lazarević. Słoweniec przed oddaniem strzału zwolnił, co wykorzystał wracający Diaw. Senegalczyk w ostatniej chwili znakomicie wybił piłkę.

64': GOL! 0:1! Bezjak! Słoweniec pewnie zamknął akcję po podaniu z prawej strony od Novikovasa.

71': GOL! 0:2! Novikovas! Znakomita zmiana Litwina! Skrzydłowy Jagiellonii przeprowadził solową kontrę. 28-latek pomknął prawą stroną, złamał akcję do środka, po czym płaski, precyzyjnym strzałem nie dał szans Hamrolowi.

76': Korona starała się odpowiedzieć. Po dośrodkowaniu Kiełba główkował Kaczarawa. Uderzenie Gruzina leciało pod porzeczkę, ale na posterunku był Kelemen.

86': Rzut karny dla Jagiellonii! Kecskes faulował Wlazłe.

87': Nie ma gola! Nonszalancki strzał Novikovasa! Litwin chciał pokonać Hamrola podcinką. Golkiper Korony wyczekał do końca i wyłapał piłkę do koszyka.

90': GOL! 3:0! Kolejna kontra Jagiellonii! Ze strzałem Świderskiego poradził sobie Hamrol, ale przy dobitce Novikovasa był bezradny.