Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Zdecydowane zwycięstwo Masternaka nad Radczenką

piątek, 26 czerwca 2020 23:48 / Autor: Damian Wysocki
fot. Mateusz Wolski | KCK
Damian Wysocki

Mateusz Masternak pokonał jednogłośnie na punkty Sergieja Radczenkę w walce wieczoru gali Suzuki Boxing Night II, która w piątek odbyła się w Kieleckim Centrum Kultury.

Zawodnik KKB RUSHH, który kilka miesięcy temu wrócił do boksu olimpijskiego, znowu mógł spróbować swoich sił na zawodowych zasadach. Popularny "Master" okazał się wyraźnie lepszy od mocnego rywala z Ukrainy w ośmiorundowym pojedynku. Sędziowie punktowali 80:71, 79:72, 80:71 na jego korzyść.

– Cały czas czułem presję ze strony rywala. Nastawił się na lewy prosty. W każdej rundzie był niebezpieczny. Musiałem być maksymalnie skoncentrowany. Ale dzięki dobremu przygotowaniu oraz doświadczeniu udało się zwyciężyć – powiedział Mateusz Masternak w wywiadzie dla TVP Sport.

Wcześniej kibice zgromadzeni w KCK zobaczyli osiem walk boksu olimpijskiego, w których zaprezentowali się reprezentanci Polski (wyjątkiem był Michal Takacs ze Słowacji). W kategorii 51 kg jednogłośne zwycięstwo odniosła Sandra Drabik, której rywalką była Angelika Krysztoforska. W kategorii 75 kg panów doszło do bratobójczego pojedynku zawodników KKB RUSHH: Bartosz Gołębiewski pokonał 3:0 Daniela Adamca.

– Myślę, że odnieśliśmy organizacyjny sukces. Ocenę pozostawiamy kibicom. Stanęliśmy na wysokości zadania. Nasi zawodnicy pokazali kawał dobrego boksu. Chcieliśmy zapewnić kadrowiczom start po długiej przerwie i pierwszym zgrupowaniu. Mogli znowu poczuć adrenalinę, wprowadzić się do rywalizacji. Z tego musimy być najbardziej zadowoleni – podsumował galę Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego.

WYNIKI WALK Suzuki Boxing Night II:

KOBIETY:

51 kg:  Sandra Drabik – Angelika Krysztoforską 3:0

57 kg:  Sandra Kruk – Kinga Szlachcic 3:0

75 kg:  Karolina Koszewska – Elżbieta Wójcik 3:0

MĘŻCZYŹNI:

64 kg:  Damian Durkacz – Michal Takacs (Słowacja) 3:0

69 kg:  Łukasz Zyguła – Michał Jarliński  2:1

75 kg:  Bartosz Gołębiewski – Daniel Adamiec 3:0

81 kg:  Sebastian Wiktorzak – Mateusz Goiński  0:3

+91 kg:  Adam Kulik – Oskar Safaryan 1:2

Walka wieczoru:  Mateusz Masternak – Sergiej Radczenka 3:0 (80:71, 79:72, 80:71)

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO