Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Zając: Jeśli ktoś nie jest zaangażowany w stu procentach, to nie zasługuje na miejsce w klubie

poniedziałek, 22 czerwca 2020 10:56 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

– W ostatnich meczach wszyscy muszą poświęcić się w stu procentach. Jeśli ktoś tego nie robi, to nie zasługuje na miejsce w klubie – wyjaśnia powody rozstania z trzema zawodnikami Krzysztof Zając, prezes "żółto-czerwonego" klubu.

W sobotę od treningów z pierwszym zespołem odsunięci zostali Matej Puczko, Uros Djuranović i Bojan Czeczarić. W przypadku dwóch pierwszych decyzja wynikała z ich postawy w piątkowym meczu w Zabrzu, w którym weszli na boisko z ławki rezerwowych. Obaj zaprezentowali się bardzo słabo.

– To wspólna decyzja zarządu i sztabu szkoleniowego. Uros i Matej weszli z ławki, ale nie pokazali pełnego zaangażowania. Nie zrealizowali swoich zadań. Z Bojanem pożegnaliśmy się już w czwartek, on również nie był związany mentalnie z naszym klubem – wyjaśnia Krzysztof Zając.

– Nie szukamy kozłów ofiarnych. Chodziło przede wszystkim o zaangażowanie. Jeśli ktoś wchodzi na boisko i nie jest w pełni zaangażowany, aby dowieść korzystny wynik do końca, to nie mogły zostać podjęte inne decyzje. W tych ostatnich meczach wszyscy muszą poświęcić się w stu procentach. Jeśli ktoś tego nie robi, to nie zasługuje na miejsce w klubie – uzupełnia prezes kieleckiego klubu.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO