Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Wychowanka KSS Kielce wraca do Polski

środa, 01 kwietnia 2020 08:46 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Joanna Drabik, wychowanka KSS-u Kielce, zmienia klub. Po dwóch latach spędzonych w węgierskim Sifok KC od nowego sezonu będzie broniła barw Matraco Zagłębia Lubin.

27-latka w latach 2010-2013 grała z KSS-em w Superlidze. Następne trzy sezony spędziła w Perle Lublin, z którą wywalczyła trzy mistrzostwa Polski. Latem 2018 roku przeniosła się do jednego z najlepszych węgierskich klubów – Sifok KC. W pierwszym sezonie triumfowała z nim w Pucharze EHF, a w krajowych rozgrywkach wywalczyła "brąz". W przerwanym sezonie 2019/20 Sifok zajmował drugą lokatę.

Obrotowa reprezentacji Polski zdecydowała się na powrót do kraju. Od 1 lipca będzie broniła barw Matraco Zagłębia Lubin.

– Asia to klasa sama w sobie. To czołowa, żeby nie powiedzieć najlepsza zawodniczka na swojej pozycji. Rozmawialiśmy z nią, zanim trafiła do Lublina, wówczas się nie udało. Teraz trafi do nas z ligi węgierskiej i na pewno wpłynie na poziom gry Metraco Zagłębia w jak najlepszym wydaniu – mówi Bożena Karkut, trenerka klubu z Dolnego Śląska.

Kontrakt Joanny Drabik z Metraco Zagłębiem będzie obowiązywał przez dwa sezony.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO