Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

W środę króluje boks olimpijski. Kielce centrum bicia rekordu Polski

środa, 10 czerwca 2020 11:30 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

10 czerwca przypada Ogólnopolski Dzień Boksu Olimpijskiego. Od kilku lat z tej okazji organizowane są różne wydarzenia, mające na celu propagowanie tej dyscypliny. W środę o godz. 17 odbędzie się bicie rekordu Polski w treningu online. Sercem wydarzenia będą Kielce.

Suzuki Boxing Challenge – dokładnie taką nazwę nosi przedsięwzięcie organizowane przez Polski Związek Bokserski. Centrum wydarzenia będzie Hotel Binkowski, gdzie zostanie zlokalizowane specjalne studio, a trening poprowadzi Paweł Skrzecz, wicemistrz olimpijski z Moskwy. Z nim za pośrednictwem platformy ZOOM połączą się wszyscy, którzy będą chcieli wziąć udział w zajęciach.

– Stworzyliśmy specjalną grupę na Facebooku, do której dołączyło około trzech tysięcy osób. Do wydarzenia przyłączą się kluby, które będą z nami trenować. Podpisaliśmy umowę z Biurem Rekordów Polski, które będzie nadzorować całą imprezę. W Kielcach mamy studio, gdzie zostanie poprowadzony godzinny trening. Na miejscu będą ćwiczyć kadrowicze. Każda osoba, która lubi boks może dołączyć do zabawy za pośrednictwem internetu. Zapraszamy również tych, którzy nigdy nie mieli do czynienia z dyscypliną. Teraz mają doskonałą okazję, aby zgłębić jej postawy i aktywnie spędzić czas – wyjaśnia Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego.

Suzuki Boxing Challenge rozpocznie się o godz. 17. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej Polskiego Związku Bokserskiego.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO