Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Trzecia drużyna Superligi sprawdzi Koronę Handball przed najważniejszym meczem w rundzie

czwartek, 28 listopada 2019 15:05 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

W połowie grudnia Korona Handball rozegra najważniejszy mecz pierwszej rundy. Kielczanki w 11. kolejce I ligi podejmą przed własną publicznością największego kandydata do awansu – MTS Żory. Najprawdopodobniej formę podopiecznych Pawła Tetelewskiego przed tym starciem sprawdzi superligowy KPR Gminy Kobierzyce.

W najbliższą sobotę Korona Handball powalczy o punkty przed własną publicznością z AZS AWF Handball-28 Wrocław. Następnie kielczanki czeka przymusowa pauza, a później domowe starcie z MTS-em. Aby zachować rytm meczowy podopieczne Pawła Tetelewskiego mają zagrać z zespołem z Kobierzyc, który zajmuje 3. miejsce w tabeli PGNiG Superligi.

– Do sparingu dojdzie najprawdopodobniej w piątek, 6 grudnia. Nie od dzisiaj wiadomo, że Żory chcą awansować do Superligi. Mają mocnego sponsora. Dla nas i dla nich to może być mecz, który zdecyduje o tym, kto zajmie pierwsze miejsce. Chcemy się do niego przygotować w najlepszy możliwy sposób – mówi Paweł Tetelewski, trener kieleckiej drużyny.

Sobotni mecz  9. kolejki I ligi: Korona Handball – AZS AWF Handball-28 Wrocław rozpocznie się o godz. 11.30. Mecz z MTS-em Żory odbędzie się 14 lub 15 grudnia.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO