Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Thrastarson przedłużył kontrakt z PGE Kielce

piątek, 24 lipca 2020 16:24 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Haukur Thrastarson nie zaliczył jeszcze żadnego treningu w PGE Kielce, ale już zdecydował się na przedłużenie swojego kontraktu o dwa lata.

Początkowo umowa utalentowanego środkowego rozgrywającego z Islandii miała obowiązywać do końca czerwca 2023. Po rozmowach z prezesem Bertusem Servaasem 19-latek wydłużył ją o kolejne dwa sezony.

19- letni wychowanek Selfoss jest wyłączony z treningów. Dwa tygodnie temu przeszedł operację kontuzjowanej stopy.

– Haukur ma złamaną piątą kość śródstopia. Dwa tygodnie temu przeszedł operację, podczas której nastąpiło zespolenie odłamów kostnych, a obecnie pracujemy według wytycznych lekarza z Islandii. Ćwiczymy tak, by stymulować proces kostnienia, czyli obciążamy stopę do granicy bólu. Zwiększamy tzw. pompę mięśniową, aby nastąpiła szybsza dystrybucja metabolitów i substancji odżywczych, co wpływa na regenerację – wyjaśnia Tomasz Mgłosiek, fizjoterapeuta kieleckiego klubu.

Haukur Thrastarson jest uważany za jeden z największych talentów światowej piłki ręcznej. Ostatnie sezony spędził w rodzinnym Selfoss. W sezonie 2019/20 został królem strzelców i asyst tamtejszej ligi. W 20 meczach zdobył 164 bramki oraz zanotował 114 kluczowych podań.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO