Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Testy i kilkugodzinne wyczekiwanie. "Żaden z zawodników nie zgłasza objawów"

poniedziałek, 28 września 2020 19:22 / Autor: Damian Wysocki
fot. Patryk Ptak
Damian Wysocki

Szczypiorniści Łomży Vive Kielce przejdą we wtorek testy na obecność wirusa SARS-CoV-2. Kilka godzin później poznają wyniki. Jeśli wszystkie będą negatywne, drużyna odbędzie trening, a następnie wyruszy w podróż do Norwegii na mecz z Elverum. 

Mistrzowie Polski zostali skierowani na domową kwarantannę w niedzielę, po tym jak klub został poinformowany, że jeden z zawodników MOL-Picku Szeged, który wystąpił w ostatnim meczu w Hali Legionów, ma koronawirusa. Testy genetyczne kieleckiego zespołu zaplanowano początkowo na poniedziałek, ale przesunięto je o dobę, aby uzyskać bardziej wiarygodne.

– Mamy nadzieję, że będą same negatywne wyniki i wtedy drużyna uda się w podróż do Norwegii. Na ten moment żaden z naszych zawodników nie zgłasza objawów choroby – mówi Paweł Papaj, dyrektor ds. marketingu w kieleckim klubie.

– Podczas meczu zastosowane zostały wszelkie procedury bezpieczeństwa, podział na strefy, a na samym boisku, w szatniach, w korytarzach byli tylko zawodnicy, trenerzy, sędziowie i delegaci. Obecni na meczu nie mają się czego obawiać. Mamy nadzieję, że wszystko będzie dobrze zarówno dla naszych zawodników, jak i wszystkich innych osób, które brały udział w wydarzeniu – uzupełnia Paweł Papaj. 

Jeśli wszystkie testy będą negatywne, to drużyna we wtorek wieczorem spotka się na treningu. Bezpośrednio po nim uda się do Warszawy, skąd w środę rano wyleci do Oslo. Na miejscu zawodnicy przejdą ponowne badania, a w czwartek w 3. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów zmierzą się z Elverum (godz. 20.45).

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO