Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Szymanik pojedzie z Koroną Handball do Rudy Śląskiej

piątek, 15 listopada 2019 00:33 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Martyna Szymanik, osiemnastoletnia rozgrywająca Korony Handball, w sobotę powinna zaliczyć swój debiut w pierwszej drużynie. Utalentowana juniorka została zgłoszona do rozgrywek I ligi i pojedzie na mecz do Rudy Śląskiej.

Martyna Szymanik do stolicy Świętokrzyskiego trafiła tego lata. Wcześniej uczyła się handballowego rzemiosła w warszawskich Agrykoli i Wesołej. Mierząca 168-centymetrów środkowa rozgrywająca radzi sobie bardzo dobrze, a ostatnio regularnie pojawia się na treningach zespołu prowadzonego przez Pawła Tetelewskiego.

– To inteligenta dziewczyna. Nie ma problemów z przystosowaniem się do naszych treningów i taktyki. W ataku na pewno będzie grała na środku – wyjaśnia Paweł Tetelewski, trener kieleckiej drużyny.

– To ciekawa zawodniczka. Umie dobrze grać na zwodzie, ma fajny rzut z podłoża. Myślę, że może wpasować się w nasz zespół – opisuje młodszą koleżankę, Dominika Więckowska, rozgrywająca Korony Handball.  

Paweł Tetelewski w sobotnim, wyjazdowym meczu ze Zgodą Rudą Śląską będzie mógł skorzystać również z Olesii Parandii, która podpisała nowy kontrakt  z kieleckim klubem. Zabraknie kontuzjowanych Wiktorii Gliwińskiej i Honoraty Czekali. Pierwsza jest o krok od powrotu na parkiet, w przypadku drugiej istnieje zagrożenie, że do gry wróci dopiero w przyszłym roku.

Sobotni mecz w Rudzie Śląskiej rozpocznie się o godz. 16.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO