Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Szczypiorniści rozpoczynają zgrupowanie w Cetniewie

piątek, 12 czerwca 2020 08:40 / Autor: Damian Wysocki
fot. Anna Benicewicz-Miazga
Damian Wysocki

Szczypiorniści reprezentacji Polski w piątek rozpoczynają dwutygodniowe zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie. Do Władysławowa pojechało trzech zawodników PGE VIVE Kielce: Mateusz Kornecki, Arkadiusz Moryto i Tomasz Gębala. Dla ostatniego z nich to powrót do kadry po ponad rocznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana.

W ostatnich dniach w COS Cetniewo trenowała kobieca reprezentacja Polski. Teraz, przy zachowaniu określonego reżimu sanitarnego, w obiekcie będą przebywać panowie. Dla podopiecznych Patryka Rombla to pierwsze spotkanie od styczniowych mistrzostw Europy.

–  Na pewno znowu nastąpi konsolidacja grupy. Nawet biorąc pod uwagę, że nie będziemy w komplecie. Mam świadomość, że większość zawodników od połowy marca nie miała kontaktu z piłkami. Dlatego pierwsze trzy dni zgrupowania potraktujemy jako tzw. wprowadzenie. W tym czasie przypomnimy sobie jak to jest ćwiczyć z piłką. Będzie więcej czasu na zabawę, na rzeczy niezwiązane jeszcze bardzo mocno z taktyką. Od poniedziałku tj. 15 czerwca zaczniemy poprawę tych elementów gry, które nie do końca jeszcze u nas dobrze funkcjonują. Będziemy zwracali uwagę na współpracę w małych grupach, podobnie na całą taktykę. W tym czasie będziemy szlifować obronę 6:0 i atak przeciwko defensywie 6:0. Podobnie będzie z obroną i atakiem 5:1 – wyjaśnia Patryk Rombel, szkoleniowiec reprezentacji Polski.

Konsultacja szkoleniowa w Cetniewie potrwa do 25 czerwca. Nad morzem przebywa również kadra B, do której powołani zostali: bramkarz PGE VIVE Miłosz Wałach oraz nowy nabytek kieleckiego klubu – obrotowy Sebastian Kaczor.

wypowiedź: ZPRP 

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO