Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Syncerz: Rozegranie barażu rodzi wiele pytań

środa, 01 kwietnia 2020 10:32 / Autor: Damian Wysocki
fot. Patryk Ptak
Damian Wysocki

– Cieszymy się, że nie zamknięto nam drogi do Superligi. Możemy powalczyć o awans w barażu, ale jego rozegranie rodzi wiele pytań – mówi Honorata Syncerz, rozgrywająca Korony Handball.

Kielecki klub ma spore szanse powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Stanie się tak, jeśli wygra baraż z SPR-em Samborzem Tczew oraz  przejdzie proces licencyjny. Przez epidemię koronawirusa trudno stwierdzić, kiedy odbędzie się dwumecz z drużyną z województwa pomorskiego. Być może dojdzie do niego w czerwcu, być może tuż przed startem nowego sezonu. Oba warianty rodzą wątpliwości.

– Nie trenujemy już od dłuższego czasu. Nie wiemy, kiedy będziemy grać. Jeśli pauza od zajęć potrwa dwa miesiące, to nie będziemy mogły zagrać meczów z marszu. Nie będziemy na to gotowe. Na pewno cieszymy się, że związek nie zamknął nam drogi powrotu do Superligi, ale do wyjaśnienia jest jeszcze kilka kwestii – wyjaśnia Honorata Syncerz.

– Podczas wakacji mamy od czterech do sześciu tygodni przerwy. Po takim okresie braku normalnych treningów konieczny jest okres przygotowawczy. Nam potrzebna jest piłka, a nie przygotowanie tylko motoryczne i siłowe. Jeśli mecze zostaną rozegrane później, to trzeba będzie jeszcze zastanowić się, co z kontraktami – uzupełnia rozgrywająca kieleckiego zespołu.

Terminy meczów barażowych poznamy w najbliższych tygodniach. Na razie szczypiornistki Korony Handball trenują indywidualnie.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO