Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Siostry Więckowskie po zgrupowaniu. "Fajnie było ponownie poczuć piłkę"

poniedziałek, 15 czerwca 2020 09:48 / Autor: Damian Wysocki
fot. ZPRP
Damian Wysocki

Przez ostatnie dwa tygodnie w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie trenowały szczypiornistki reprezentacji Polski. – Fajnie było ponownie wejść na halę i poczuć piłkę – mówi Dominika Więckowska, wychowanka Korony Handball.

Zgrupowanie odbyło się przy zachowaniu ścisłego reżimu sanitarnego. Dla "Biało-czerwonych" był to kolejny etap przygotowań do grudniowych mistrzostw Europy, które odbędą się w Danii i Norwegii. O miejsce w kadrze na EURO walczą dwie kielczanki: siostry Dominika i Magda Więckowskie.

– Trenowałyśmy sporo na hali, dużo czasu spędziliśmy też na stadionie i siłowni. Trener prykładał dużą uwagę do przygotowania fizycznego. Na początku było widać, że za nami długa przerwa, ale stosunkowo szybko wróciło czucie piłki. Fajnie było ponownie trenować w grupie – mówi Dominika Więckowska, rozgrywająca Perły Lublin.

– Ciężko było wrócić, bo za nami długa pauza. Od razu rozpoczęliśmy ciężką pracę. Na hali było dużo taktyki, ale zrobiłyśmy też solidne przygotowanie fizyczne. Ciągle poznajemy taktykę norweskiego szkoleniowca. Wygląda to inaczej niż w Polsce. Jest dużo biegania, widać sporo różnic, ale dajemy radę – wyjaśnia Magda Więckowska, dla której było to ostatnie zgrupowanie w roli zawodniczki Korony Handball.

W najbliższych dniach wyjaśni się, w którym klubie utalentowana rozgrywająca będzie kontynuowała swoją karierę. Wszystko wskazuje na to, że jej nowym pracodawcą będzie ktoś z dwójki: Piotrcovia Piotrków Trybunalski, KPR Gminy Kobierzyce.

– Jeszcze nic nie wiem, ale chciałabym mieć to za sobą. Trwają rozmowy, ale w tym momencie nie mam jeszcze żadnych konkretów do przekazania – wyjaśnia Magda Więckowska.

Obecnie w COS Cetniewo przebywają męskie kadry A i B z pięcioma zawodnikami PGE VIVE Kielce: Mateuszem Korneckim, Arkadiuszem Morytą, Tomaszem Gębalą, Miłoszem Wałachem i Sebastianem Kaczorem.

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO