Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Servaas: Wolałbym grupę z Barcą Lassą i Paris Saint-Germain. Teraz musimy zająć pierwsze lub drugie miejsce

czwartek, 27 czerwca 2019 21:02 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

– Wolałbym grupę z Barcą Lassą i Paris Saint-Germain. Dwaj główni faworyci rozgrywek są jednak w drugiej grupie, co nie jest dla nas najlepsze. Aby nie trafić na którąś z tych drużyn w ćwierćfinale, musimy zająć pierwsze lub drugie miejsce – powiedział po losowaniu grup nowej edycji Ligi Mistrzów Bertus Servaas, prezes PGE VIVE.

Kielczanie zostali przydzieleni do grupy B, w której znaleźli się m.in. ostatni finaliści: Vardar Skopje i Telekom Veszprem. Sporo emocjo powinny przynieść również spotkania z Montpellier i THW Kiel. Skład "kieleckiej" grupy uzupełniły: Mieszkow Brześć, Motor Zaporoże i FC Porto Sofarma.

– Vardar okazał się najlepszy w ostatnim Final Four. Veszprem  też nikomu nie trzeba przedstawiać. Montpellier to również klasowa drużyna. THW Kiel wraca do rozgrywek  i zapewne zrobi wszystko, aby ponownie zagrać w Final Four. Aby zrealizować nasz cel, trzeba punktować od samego początku. Nie będzie można tracić koncentracji. W naszej grupie nie ma słabych drużyn. Mieszkow i Motor już od kilku lat regularnie grają w Lidze Mistrzów. Porto wystąpi po raz pierwszy, ale na nich równiez trzeba uważać, bo portugalska piłka ręczna zrobiła ostatnio ogromne postępy – oceniał Bertus Servaas.

Pierwsza kolejka nowego sezonu zostanie rozegrana miedzy 11 a 15 września. PGE VIVE rozpocznie rywalizację od wyjazdowego starcia z THW Kiel.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO