Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Porozumienie osiągnięte. Piwowarczyk ponownie zawodniczką Korony Handball

środa, 30 października 2019 18:28 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Potwierdziły się nasze poranne doniesienia. Paulina Piwowarczyk będzie kontynuowała swoją karierę w Koronie Handball. 22-letnia obrotowa będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego już najbliższym starciu z MKS-em San Jarosław. 

Paulina Piwowarczyk w poprzednim sezonie grała w kieleckim klubie na zasadzie wypożyczenia z AZS-u Koszalin (obecnie Młyny Stoisław Koszalin – przyp. red.). 22-latce wraz z końcem sezonu wygasł kontrakt z drużyną z Zachodniopomorskiego, po drodze zdążyła nawet podpisać dwuletnią umowę z Koroną Handball, ale nie została zgłoszona do rozgrywek pierwszej ligi, bo to wymagałoby zapłacenia koszalińskiemu klubowi kilkutysięcznego ekwiwalentu za jej wyszkolenie. W związku z nienajlepszą sytuacją finansową kieleckiego klubu, zarząd zdecydował się wypowiedzieć kontrakt obrotowej. W ostatnich dniach sytuacja uległa jednak zmianie.  

– Udało nam się porozumieć z klubem z Koszalina w sprawie wysokości ekwiwalentu za wyszkolenie zawodniczki. Paulina zaakceptowała również warunki swojego kontraktu. Będzie do dyspozycji trenera już w najbliższym spotkaniu ligowym – informuje Krzysztof Demko, wiceprezes kieleckiego klubu.

Trener Paweł Tetelewski będzie miał do dyspozycji trzy obrotowe: Paulinę Piwowarczyk, Magdalenę Skowrońską i Karolinę Mochocką. Korona Handball rozegra kolejny mecz w sobotę, 9 listopada, kiedy w hali przy ulicy Krakowskiej zmierzy się z MKS-em San Jarosław (godz. 14). 

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO