Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Polscy szczypiorniści rozpoczęli przygotowania do EURO

czwartek, 19 grudnia 2019 09:13 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Szczypiorniści reprezentacji Polski rozpoczęli przygotowania do styczniowych mistrzostw Europy. Podopieczni Patryka Rombla od wtorku trenują w Cetniewie. 

– Przede wszystkim chcemy dopracować grę obronną, która podczas turnieju kontrolnego w Argentynie wyglądała już nieźle. Nie zapomnimy też oczywiście o szlifowaniu współpracy w ataku, żeby unikać bałaganu, jaki czasem nam się jeszcze przydarza. Dla niektórych wprowadzimy zajęcia wyrównawcze po przeprowadzonych na początku zgrupowania badaniach. Zawodnicy zdają też sobie sprawę, że te treningi stanowią rodzaj selekcji przed turniejem w Tarnowie, a w dalszej perspektywie przed styczniowymi mistrzostwami Europy – mówi w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" Patryk Rombel, trener reprezentacji Polski.

W gronie trenujących zawodników jest dwóch zawodników PGE VIVE: bramkarz Mateusz Kornecki i prawoskrzydłowy Arkadiusz Moryto. Polacy w Cetniewie będą przebywać do 23 grudnia, później rozjadą się na święta. Ponownie spotkają się 26 grudnia w Tarnowie, gdzie dzień później rozpoczną zmagania w trzydniowym turnieju "4NationsCup". Ich rywalami będą Hiszpania B, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Białoruś.

Następnym etapem przygotowań będzie turniej w Hiszpanii, gdzie podopieczni Patryka Rombla zagrają z gospodarzami, Rosją i Portugalią.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 10 stycznia. Rywalami Polaków w grupie F, która swoje mecze będzie rozgrywała w Goteborgu, będą Słowenia, Szwecja i Szwajcaria.  

źródło: własne/"Przegląd Sportowy"

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO