Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

PGE VIVE gra w Kwidzynie. Dujszebajew i Vujović wracają do gry

wtorek, 29 października 2019 09:19 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Po tygodniowej przerwie reprezentacyjnej do gry wracają szczypiorniści PGE VIVE. Kielczanie, we wtorkowym meczu 9. kolejki PGNiG Superligi,  zmierzą się na wyjeździe z MMTS-em Kwidzyn. – Jeśli zlekceważymy takiego rywala, to zawsze możemy mieć problemy – mówi Uros Zorman, drugi trener kieleckiej drużyny.

MMTS Kwidzyn zgromadził na swoim koncie dziewięć punktów i zajmuje dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Dmytro Zinczuka zaczęli dobrze sezon, ale w ostatnich pięciu spotkaniach odnieśli tylko jedno zwycięstwo.  

Szczypiorniści mistrza Polski przed wyjazdem do Kwidzyna odbyli tylko jeden wspólny trening. Wcześniej dziewięciu zawodników przebywało na zgrupowaniach swoich zespołów narodowych.

– Taki jest sport. Jesteśmy profesjonalistami, to nie może być dla nas problemem. Musimy zagrać na sto procent. Nie chodzi tylko o to, aby wygrać spotkanie, podejść do tego, jak do zabawy. Musimy spróbować kilku rzeczy, które mogą przydać nam się w następnych meczach, również w Lidze Mistrzów. Dla nas to dobry trening. W takich spotkaniach możemy zobaczyć, co mamy jeszcze do poprawy – wyjaśnia Uros Zorman.

W kadrze mistrza Polski na spotkanie w Kwidzynie znaleźli się wracający po kontuzjach Daniel Dujszebajew i Branko Vujović (więcej TUTAJ). 

Wtorkowy mecz MTTS – PGE VIVE rozpocznie się o godz. 18.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO