Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

PGE redukuje wydatki na sponsoring o połowę. Co to oznacza dla VIVE?

sobota, 18 kwietnia 2020 08:56 / Autor: Damian Wysocki
fot. Anna Benicewicz-Miazga
Damian Wysocki

Grupa PGE, tytularny sponsor piłkarzy ręcznych VIVE, poinformowała o zmniejszeniu wydatków sponsorskich w 2020 roku. Na razie nie wiadomo w jakim stopniu, i czy w ogóle, dotknie to mistrza Polski. 

PGE zmniejszyła wydatki na sponsoring o połowę, redukując je o blisko 27 milionów złotych. Taki krok jest spowodowany tym, że wspierane przez grupę podmioty nie są w stanie realizować świadczeń sponsorskich przez pandemię koronawirusa.

– Na razie nie mamy żadnej oficjalnej informacji ze strony PGE. Mamy nadzieję, że nas to nie dotknie. O wszystkim będziemy rozmawiać w poniedziałek – mówił Bertus Servaas, prezes PGE VIVE, w programie "Dobry Wieczór Sport" na antenie Canalu+.

 – Myślę, że jako klub osiągamy bardzo dobre wyniki marketingowe. W badaniach stoimy wysoko. PGE też wszystko sprawdza. Myślę, że oni widzą, że warto tutaj inwestować. Będziemy z nimi rozmawiać, zobaczymy jakie informacje nam przekażą. W komunikacie jest mowa o przeprowadzonych analizach. Pewnie one będą zbliżone do naszych, dlatego mamy nadzieję, że nas ominie obcięcie – uzupełniał prezes kieleckiego klubu.

PGE jest największym sponsorem mistrza Polski. Obie strony łączy jeszcze roczny kontrakt.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO