Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

PGE Kielce o Puchar Polski powalczy w innym terminie

wtorek, 28 lipca 2020 07:16 / Autor: Damian Wysocki
fot. Patryk Ptak
Damian Wysocki

Rywalizacja o Puchar Polski piłkarzy ręcznych za sezon 2019/20 miała być prologiem do nowych rozgrywek. Turniej finałowy, który zaplanowano na ostatni weekend sierpnia, nie dojdzie do skutku. Związek Piłki Ręcznej w Polsce szuka innego terminu. Takie informacje przedstawiło TVP Sport.

Przypomnijmy: w zmaganiach pucharowych pozostało sześć drużyn. Według wstępnych zamierzeń, miały one spotkań się podczas trzydniowego Final6. To otworzyłyby dwa ćwierćfinały: Siódemka Miedź Legnica – Azoty Puławy oraz NMC Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin. Następnie do gry włączyłyby się dwa najlepsze polskie kluby: PGE Kielce i Orlen Wisła Płock.

ZPRP musiał jednak zmienić plany. Po pierwsze, z organizacji turnieju wycofał się Tarnów. Po drugie, pod koniec sierpnia Azoty Puławy rozpoczną rywalizację w nowopowstałej Lidze Europy.

Polska federacja musi szukać innego sposobu na dokończenie rozgrywek z sezonu 2019/20. Jeszcze w sierpniu mają odbyć się zaległe ćwierćfinały. W napiętym terminarzu rozgrywek bardzo trudno będzie znaleźć terminy na kolejne trzy mecze. Bardzo możliwe, że przełożona rywalizacja o puchar zostanie dokończona dopiero w 2021 roku.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO