Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Paweł Tetelewski poprowadzi polskie juniorki

piątek, 17 lipca 2020 14:55 / Autor: Damian Wysocki
fot. ZPRP
Damian Wysocki

Paweł Tetelewski, trener Korony Handball, został nowym szkoleniowcem reprezentacji Polski juniorek do lat 18 (rocznik 2002).

Zwrot podatków

45-letni kielczanin, były zawodnik VIVE Kielce, jest uznanym fachowcem w żeńskim handballu. W przeszłości zdobywał mistrzostwo i Puchary Polski z Vistalem Gdynia. Od dwóch sezonów ponownie pracuje w rodzinnym mieście. Od nowego sezonu pracę w pierwszoligowej Koronie Handball będzie współdzielił z obowiązkami reprezentacyjnymi.

Przed nowym szkoleniowcem wyznaczono ambitny cel, jakim jest zwycięstwo w zaplanowanych na lipiec przyszłego roku młodzieżowych mistrzostw Europy dywizji B, równoznaczne z awansem do imprez głównych dywizji A.

– W sporcie trzeba stawiać ambitne cele i dążyć do ich realizacji. Od lat nasze grupy młodzieżowe ugrzęzły w dywizji B. Zrobimy wszystko, aby z tego wyjść. Teraz będziemy pracować na kolejny rocznik – wyjaśnia Paweł Tetelewski.

– Jak oceniam potencjał tej grupy? 5 sierpnia jadę na camp, gdzie mają przyjechać dziewczyny z roczników 2002 i 2003. Z tego, co wiem,  są w nim dwie utalentowane zawodniczki, które zostały objęte specjalnym szkoleniem przez EHF [Julia Niewiadomska i Oliwia Domagalska – przyp. red.]. Jeśli chodzi o resztę, to przyjdzie czas, aby lepiej je poznać. Będę rozmawiał też z trenerami, którzy prowadzili te grupy – uzupełnia trener Korony Handball.

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO