Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Parandii dalej będzie grała w Koronie Handball  

czwartek, 14 listopada 2019 09:23 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Olesia Parandii będzie kontynuowała swoją karierę w Koronie Handball. Ukraińska leworęczna skrzydłowa ma zagrać już w sobotnim, wyjazdowym meczu ze Zgodą Rudą Śląską.

28-latka wystąpiła w tym sezonie tylko w jednym meczu – na inaugurację pomogła drużynie w odniesieniu zwycięstwa w Jeleniej Górze. Po tym meczu zarząd Korony Handball wypowiedział jej kontrakt. Zdecydowały względy finansowe. Leworęczna zawodniczka szukała nowego klubu oraz trenowała z dotychczasową drużyną. Zarząd kieleckiego klubu w ostatnich tygodniach pracował nad tym, aby zabezpieczyć w budżecie pieniądze na jej ponowne zatrudnienie. W środę osiągnięto ostateczne porozumienie.

– Cieszymy się, że wszystko zakończyło się pozytywnie. Przy naszym stanie kadrowym będzie to wzmocnienie. Myślę, że w niektórych meczach będzie pomagała nam na prawym rozegraniu – wyjaśnia Paweł Tetelewski, trener Korony Handball.

W tym tygodniu do rozgrywek pierwszej ligi została zgłoszona osiemnastoletnia rozgrywająca – Martyna Szymanik. Ona również ma pojechać z zespołem na sobotni mecz w Rudzie Śląskiej. 

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO