Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT

SPORT KIELCE

PGE VIVE wznowiło treningi

Kielce / 07 stycznia 2019 /

Po miesięcznych urlopach, w poniedziałek do pracy wrócili szczypiorniści PGE VIVE. Pod okiem Tałanta Dujszebajewa w najbliższych dniach będzie trenować pięciu zawodników, w następnych dwóch tygodniach liczba graczy pracujących w Kielcach wzrośnie do jedenastu.

Za kilka dni historyczne, pierwsze powołanie z Korony Handball do seniorskiej reprezentacji Polski stanie się faktem. Selekcjoner Leszek Krowicki do kadry składającej się wyłącznie z zawodniczek grających w polskiej lidze zaprosi Honoratę Syncerz.

Kilka dni temu informowaliśmy, że nową bramkarkę Korony Handball – Martę Chodakowską czeka przerwa w grze do końca sezonu. Niestety uraz kolana, z którym się zmaga jest na tyle poważny, że 19-latka z treningów i gry będzie wyłączona niemal przez rok.

– Pierwsza połowa była bardzo dobra. Nie wiem czego zabrakło w drugiej. Być może na naszą grę podziałały tak zmiany, trener dał pograć każdej zawodniczce. W pierwszym meczu po takiej przerwie najważniejsza jest wygrana – powiedziała po zwycięskim 32:24 meczu 12. kolejki PGNiG Superligi z UKS-em PCM Kościerzyna Magdalena Kędzior, skrzydłowa Korony Handball.

Szczypiornistki Korony Handball udanie zainaugurowały zmagania w rundzie rewanżowej PGNiG Superligi. Kielczanki w meczu 12. kolejki pokonały przed własna publicznością UKS PCM Kościerzyna 32:24.

Chorwacja zdała ostatni test przed rozpoczynającymi w czwartek mistrzostwami świata w piłce ręcznej. Kadra Luki Cindricia i Filipa Ivicia bez najmniejszych problemów wygrała towarzyski HET Croatia Cup.

Buskowianka Kielce w meczu 17. kolejki pierwszej ligi przegrała na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki 0:3. Lider rozgrywek w każdym secie był zdecydowanie lepszy, wygrywając kolejno do 15, 17 i 21.

Polscy szczypiorniści zajęli trzecie miejsce w Memoriale Domingosa Barcenasa w Palencii. „Biało-czerwoni” w ostatnim spotkaniu turnieju pokonali 28:19 (16:9) Arabię Saudyjską. Najlepsza w trzydniowych zmaganiach okazała się Hiszpania, która w decydującym pojedynku ograła Białoruś 40:29 (19:15).

Po siedmiotygodniowej przerwie do gry wracają szczypiornistki Korony Handball. Kielczanki w niedzielę o 17.00 w hali przy ulicy Krakowskiej zmierzą się z UKS-em PCM Kościerzyna. – Najważniejsze, żebyśmy w nowy rok weszły z trzema punktami. Gramy przed własną publicznością, z nie najmocniejszym przeciwnikiem, oczywiście niczego nie ujmując rywalkom. Myślę, że jeśli zagramy tak, jak potrafimy, to wygramy – mówi rozgrywająca Korony Handball, Honorata Syncerz.

Polscy szczypiorniści w drugim meczu Memoriału Domingosa Barcenasa w Palencii przegrali z Hiszpanią 28:34 (16:17). Podopieczni Piotra Przybeckiego zaprezentowali się z dobrej strony na tle aktualnych mistrzów Europy i jednego z kandydatów do medalu na zbliżającym się mundialu. „Biało-czerwoni” jeszcze pięć minut przed końcem przegrywali tylko dwoma bramkami, gospodarze trzydniowych zmagań swoją przewagę powiększyli w samej końcówce.

Gerard Juszczak nie jest już członkiem sztabu szkoleniowego Korony Kielce. Trener, który w ostatnich miesiącach odpowiadał za analizę gry rywali oraz skauting w niższych ligach, skorzystał z klauzuli skrócenia umowy.

Coraz więcej wskazuje na to, że Tomasz Gębala od przyszłego sezonu będzie bronił barw PGE VIVE Kielce. W piątek jego dotychczasowy pracodawca – Orlen Wisła Płock, poinformował, że rosły rozgrywający odrzucił zaoferowaną mu propozycję przedłużenia kontraktu.