Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

[OŚWIADCZENIE] Korona Handball gotowa na różne scenariusze

czwartek, 02 kwietnia 2020 18:44 / Autor: Damian Wysocki
fot. Patryk Ptak
Damian Wysocki

Korona Handball będzie faworytem do wywalczenia sportowego awansu do PGNiG Superligi. Stanie się tak, jeśli w barażowym dwumeczu pokona Sambora Tczew. Aby zagrać w elicie trzeba będzie jednak spełnić określone wymogi licencyjne. Gdyby nie udało się zgromadzić odpowiedniego budżetu, to zespół dalej będzie rywalizował na zapleczu, ale już w zmienionym składzie. O wszystkim poinformował zarząd kieleckiego klubu w specjalnym oświadczeniu.

Pewne jest, że niezależnie od poziomu rozgrywkowego z zespołem dalej będzie pracował trener Paweł Tetelewski. Jeśli nie uda się wrócić do elity, wówczas zawodniczki dostaną wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów. Zarząd Korony pracuje nad zgromadzeniem budżetu gwarantowanego, który wyznaczono na poziomie miliona złotych. W dobie kryzysu spowodowanego epidemią koronawirusa może być to bardzo trudne.

Oświadczenie Zarządu Stowarzyszenia Korona Handball

Zarząd Stowarzyszenia Korona Handball Kielce po ogłoszeniu decyzji Związku Piłki Ręcznej w Polsce o zakończeniu rozgrywek podjął decyzję o trybie funkcjonowania pierwszego zespołu od 1 kwietnia do rozpoczęcia nowego sezonu 2020/2021.

Zarząd przyjął do wiadomości decyzję ZPRP o barażu, który będzie musiała stoczyć pierwsza drużyna z zespołem Sambora Tczew celem awansu do PGNiG Superligi. Obecnie czekamy na jego ewentualną datę. Czekamy również na decyzję naszych sponsorów co do możliwości dalszego finansowania Klubu. Rozumiemy trudną sytuację finansową naszych sponsorów i dziękujemy tym, którzy mimo tego nadal nas wspierają.

W przypadku wygrania meczu barażowego przez pierwszą drużynę, jak również w sytuacji kiedy uda się zabezpieczyć środki niezbędne do osiągnięcia minimalnego budżetu wymaganego w procesie licencyjnym do PGNiG Superligi drużyna przystąpi do rozgrywek w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie sportowym 2020/2021. Jeśli do momentu złożenia niezbędnych deklaracji nie uda się zgromadzić wymaganych środków, co wiąże się z nieotrzymaniem licencji uprawniającej do gry w PGNiG Superlidze, pierwsza drużyna pozostanie w I Lidze ZPRP.

Obecna, trudna sytuacja wymaga niestandardowych rozwiązań. Mając na uwadze dalsze sprawne funkcjonowanie Klubu podjęto następujące decyzje:

W związku z zamknięciem obiektów sportowych w całym kraju, zawodniczki będą trenowały indywidualnie do końca sezonu według zaleceń trenera Tetelewskiego.

W sytuacji nieotrzymania licencji na grę w PGNiG Superlidze wszystkie zawodniczki dostaną wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów, choć Zarząd ma nadzieję, że większość z nich pozostanie w Koronie Handball niezależnie od klasy rozgrywkowej, w której pozostanie nam toczyć rozgrywki w przyszłym sezonie.

Trener Paweł Tetelewski podjął decyzję o kontynuacji pracy z pierwszym zespołem Korony Handball Kielce niezależnie od poziomu rozgrywek, na którym będzie występowała drużyna w przyszłym sezonie sportowym.

Mając nadzieję na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej, liczymy na dalszą współpracę z naszymi sponsorami i mecenasami mając na uwadze fakt, że możliwości wspierania sportu mogą być w najbliższej przyszłości ograniczone.

Szkolenie młodzieży jak również gra zespołu seniorskiego w I lidze w kolejnym sezonie, dzięki wsparciu Miasta Kielce i naszych sponsorów nie jest zagrożona.

Okoliczności jakim w ostatnim czasie nasz klub musi stawić czoła, mogą spowodować, że siedem lat pracy i budowania drużyny trzeba będzie zaciąć od początku.

Jeszcze raz dziękujemy naszym sponsorom i Władzom Miasta Kielce za wsparcie młodzieży i pierwszego zespołu. Dziękujemy wszystkim zawodniczkom i naszym trenerom za wspólne siedem lat współpracy. Gramy dalej !

Zarząd Stowarzyszenia Korona Handball Kielce

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO