Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Oficjalnie: Dominika Więckowska w Perle Lublin

wtorek, 03 grudnia 2019 10:28 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Dominika Więckowska została wypożyczona z Korony Handball do MKS-u Perły Lubin. 21-latka rozpoczęła już treningi z nowym zespołem.

– Bardzo się cieszę, że dołączyłam do drużyny mistrzyń Polski. Pierwsze odczucia mam bardzo pozytywne, dziewczyny miło mnie przyjęły, widać, że w zespole panuje świetna atmosfera. Jestem nastawiona na ciężką pracę. Już po pierwszych treningach widzę, że poziom jest bardzo wysoki, ale mam nadzieję, że będę w stanie pomóc „biało-zielonym” w osiąganiu kolejnych sukcesów – mówi Dominika Więckowska, cytowana przez stronę internetową Perły Lubin.

Mistrz Polski musiał szukać wzmocnień w drugiej linii, ponieważ kontuzje leczą Aleksandra Rosiak i Małgorzata Stasiak.

– Mam nadzieje, że Dominika wspomoże nas na rozegraniu, początkowo pewnie w meczach ze słabszymi zespołami, ale z czasem - kto wie. Przed nią duża szansa zaprezentowania się na parkietach Superligi i tylko od niej zależy, jak z tej szansy skorzysta. Musimy dać więcej odpoczynku naszym podstawowym zawodniczkom, a Dominika dysponuje niezłym rzutem z drugiej linii, jest też powoływana do kadry „B” i wydaje się, że może nas wspomóc – wyjaśnia Robert Lis, trener drużyny z Lubina.

MKS Perła Lublin z kompletem punktów przewodzi tabeli PGNiG Superligi.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO