Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Miasto w sprawie Korony: Stanowiska obu stron są mocno zbliżone

niedziela, 02 sierpnia 2020 08:28 / Autor: Damian Wysocki
fot. Grzegorz Ksel
Damian Wysocki

Miasto Kielce potwierdziło, że negocjacje dotyczące przejęcia większościowego pakietu akcji Korony Kielce od rodziny Hundsdorferów są coraz bliżej finału. – Stanowiska obu stron są mocno zbliżone – czytamy w komunikacie, który pojawił się w mediach społecznościowych miasta.

„Trwają ustalenia między udziałowcami – większościowym i mniejszościowym – w sprawie przyszłości Korony Kielce.

Dziś rano (sobota), w odpowiedzi na ostatni mail, prezydent Bogdan Wenta wysłał kolejną wiadomość do rodziny Hundsdörferow – przetłumaczoną na język niemiecki przez tłumacza przysięgłego.

Stanowiska obu stron są mocno zbliżone. Do uzgodnienia pozostały szczegóły techniczne.

We wtorek odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Kielce ws. Korony. Na ten sam dzień zaplanowano odroczone Walne Zgromadzenie akcjonariuszy”, napisano w komunikacie.

Wszystko wskazuje na to, że miasto przejmie klub za symboliczną "złotówkę", jednocześnie zobowiąże się do spłaty długów za poprzedni sezon, który zakończył się spadkiem drużyny z ekstraklasy. W praktyce w następnych tygodniach będzie oznaczało to podniesienie kapitału zakładowego spółki kwotą 4 milionów 955 tysięcy złotych.

Kieleccy radni pochylą się nad stosownymi projektami uchwał na Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta, która odbędzie się we wtorek o godz. 9.

Później odbędzie się przerywane kilkukrotnie Walne Zgromadzenia Akcjonariuszy Korony Kielce, na którym nie została przyjęta uchwała o dokapitalizowaniu spółki kwotą 5,1 miliona złotych. W tym ma uczestniczyć jeszcze rodzina Hundsdorferów, która zobowiązała się przeznaczyć na ten cel 3,67 miliona złotych, natomiast miasto - 1,43 miliona złotych. Jak udało nam się ustalić, całość tych środków ma trafić na konto niemieckiej strony, co będzie stanowiło spłatę większości ich pożyczek.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO