Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Miasto tnie pieniądze Korony Handball. Zawodniczki zgodziły się na obniżenie wynagrodzeń

poniedziałek, 28 października 2019 12:47 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Korona Handball w najbliższych miesiącach nie będzie mogła liczyć na pełne wsparcie finansowe ze strony ratusza, który ze względu na trudną sytuację miejskiej kasy postanowił ograniczyć fundusze przeznanaczne na klub. Drużyna na pewno dokończy rozgrywki, a we wszystkim pomogły zawodniczki, które zgodziły się na obniżenie swoich wynagrodzeń. Poniżej prezentujemy oświadczenie, które wystosował zarząd kieleckiego klubu.

"Oświadczenie Zarządu Stowarzyszenie Korona Handball Kielce

Zarząd Stowarzyszenia Korony Handball Kielce  odbył w minionym tygodniu spotkanie z Panem Prezydentem  Bogadanem Wentą oraz Zastępcą Prezydenta Panią Danutą Papaj. W czasie spotkania omówione zostały zasady i możliwości dalszej współpracy Stowarzyszenia Korona Handball z Miastem Kielce, które jest największym mecenasem naszego klubu.

Środki jakie może pozyskać Stowarzyszenie Korona Handball Kielce, tytułem promocji miasta poprzez występy pierwszego zespołu, ze względu na obecną sytuację finansową miasta, zostaną znacznie ograniczone zarówno w tym oraz przyszłym roku kalendarzowym.

Mając na uwadze powyższy fakt oraz determinację Zarządu Stowarzyszenia co do dalszego funkcjonowania Klubu, Zarząd podjął już szereg trudnych działań mających na celu utrzymanie pierwszego zespołu oraz zapewnienia ciągłości szkolenia drużyn młodzieżowych.

Należy podkreślić, że wszystkie zawodniczki aktualnie reprezentujące Koronę Handball zaakceptowały 30% obniżki wynagrodzeń oraz zadeklarowały chęć dalszego reprezentowania Klubu. Trener Paweł Tetelewski sam wnioskował o ograniczenie wynagrodzenia a asystent trenera Tomasz Błaszkiewicz zrezygnował z kontraktu nadal szkoląc nieodpłatnie bramkarki naszego Stowarzyszenia.

Jako Zarząd klubu jesteśmy przekonani, iż pomimo trudności finansowych pierwsza drużyna będzie w stanie skutecznie walczyć o zwycięstwo w rozgrywkach 1ligi. Zwracamy się również do wszystkich, którym zależy na powrocie naszych zawodniczek do krajowej elity o każdą formę wsparcia. Należy podkreślić,  że Korona Handball to najbardziej kielecki z wszystkich kieleckich zespołów zbudowanyw prawie 90 % z zawodniczek wychowanych w Kielcach przez kieleckich szkoleniowców.

Zarząd Stowarzyszenia

Korona Handball Kielce" 

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO