Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Mateusz Jachlewski będzie grał w Gdańsku

piątek, 05 czerwca 2020 13:29 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Mateusz Jachlewski, który spędził ostatnie czternaście lat w PGE VIVE Kielce, od nowego sezonu będzie reprezentował barwy Torus Wybrzeża Gdańsk.

Popularny "Siwy" wraca do klubu, w którym zaczynał swoją superligową karierę. W 2006 roku zamienił Gdańsk na Kielce, a w następnych sezonach zasłużył na miano jednej z ikon "żółto-biało-niebieskich". W PGE VIVE zdobył dziesięć tytułów mistrza Polski, jedenaście Pucharów Polski, a w 2016 roku podniósł w górę trofeum za zwycięstwo w Lidze Mistrzów, w której wywalczył również dwa brązowe medale.

– Trener Tałant Dujszebajew i prezes Bertus Servaas widzieli mnie w składzie na kolejny sezon, ale podjąłem decyzję, że nie przedłużę kontraktu. Moja rodzina wyjechała już do Gdańska, a funkcjonowanie bez niej to nie moja bajka. Przez rok nie stanowi to problemu, ale nie chcę fundować sobie kolejnego sezonu bez bliskich. Oczywiście, wciąż chciałbym grać w Kielcach, ale przede wszystkim chcę być z rodziną. To jest dla mnie najważniejsze – mówił o swoim odejściu Mateusz Jachlewski.

Prawoskrzydłowy poinformował również, że chce kontynuować karierę, dlatego Torus Wybrzeże z miejsca wyrosło na głównego faworyta do jego zatrudnienia. Teraz potężne wzmocnienie stało się faktem. Mateusz Jachlewski z nowym-starym zespołem związał się dwuletnim kontraktem.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO