Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Magda Więckowska z kolejnym powołaniem  

czwartek, 28 listopada 2019 16:56 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Magda Więckowska, rozgrywająca Korony Handball, otrzymała kolejne powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski. Tym razem dziewiętnastolatka nie będzie musiała nigdzie wyjeżdżać, ponieważ miedzy 9 a 12 grudnia kadra będzie trenować w Kielcach.

Popularna „Wandzia” zadebiutowała w reprezentacji w miniony weekend, kiedy dostała swoje minuty w wygranych meczach z Litwą, Ukrainą i Białorusią, które zostały rozegrane w ramach Turnieju 450-lecia Unii Lubelskiej. Trener Arne Senstad widzi w niej spory potencjał.

– Cieszę się, że trener dał mi szansę, i że we mnie wierzy. Rozmawiałam z nim po tych meczach. Dał mi wskazówki. Muszę popracować nad masą mięśniową, bo w seniorskiej kadrze trzeba się już zderzać. Trener widzi mnie w tej drużynie, ale na swoje kolejne szanse muszę ciężko pracować – mówiła nam kilka dni temu Magda Więckowska.

Razem z pierwszą reprezentacją w Kielcach będzie pracować również kadra B. Do niej została powołana starsza z sióstr Więckowskich – Dominika, która w tym tygodniu rozpoczęła treningi z Perłą Lublin, do której trafiła na zasadzie wypożyczenia z Korony Handball.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO