Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Magda Więckowska powołana do seniorskiej reprezentacji Polski

niedziela, 17 listopada 2019 20:32 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Magda Więckowska, rozgrywająca Korony Handball, stanie przed szansą debiutu w seniorskiej reprezentacji Polski. 19-latka otrzymała dodatkowe powołanie od trenera Arne Senstada na zgrupowanie, które w poniedziałek rozpocznie się w Lublinie.

Młoda, niezwykle utalentowana rozgrywająca  mogła zaprezentować się przed norweskim trenerem kilka tygodni temu na konsultacji szkoleniowej w Kwidzynie, gdzie razem pracowały kadry A i B. Popularna "Wandzia" wypadła tam na tyle dobrze, że teraz Arne Senstad dowołał ją na zgrupowanie pierwszej kadry. Wpływ na to miała kontuzja Marty Gęgi.

– To wielka sprawa dla Magdy, ale też całego naszego klubu. To potwierdzenie jej dobrej pracy, oraz zaangażowania kieleckich trenerów, którzy ją do tego przygotowywali. Na pewno w najbliższy weekend Magda dostanie swoje minuty podczas turnieju towarzyskiego. Dla nas wszystkich będą to wyjątkowe chwile – mówi Krzysztof Demko, wiceprezes Korony Handball, który znajduje się również w sztabie medycznym kobiecej reprezentacji Polski.

Polki rozpoczną zgrupowanie w Lublinie w poniedziałek. Zwieńczy je Międzypaństwowy Turniej 450-lecia Unii Lubelskiej. W Hali "Globus" rywalkami "biało-czerwonych" będą Białoruś, Litwa i Ukraina

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO