Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Lijewski: z roku na rok jest coraz więcej zabawy, dla nas to przyjemność

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Lijewski: z roku na rok jest coraz więcej zabawy, dla nas to przyjemność

Kielce / 08 grudnia 2018 / Tekst
fot. Anna Benicewicz-Miazga fot. Anna Benicewicz-Miazga

Szczypiorniści PGE VIVE w ostatnim tegorocznym meczu pokonali w Hali Legionów Gwardię Opole 40:30. Piątkowe spotkanie nie przyniosło zbyt wielu emocji. - Widać było, że goście przyjechali w okrojonym składzie, bo brakowało trzech podstawowych zawodników, którzy na co dzień trzymają ich drugą linię. Trener Kuptel dał pograć zmiennikom i widać, że dzisiaj nie prezentują oni takiego poziomu, jak ci zawodnicy, którzy tu nie wystąpili, ale to problem przeciwników, a nie nasz - komentował spotkanie prawy rozgrywający kieleckiej drużyny, Krzysztof Lijewski.

- My każda piłkę staraliśmy się pchać do przodu, mecz cały czas był pod kontrolą, ani przez chwilę nie było zagrożone nasze zwycięstwo - uzupełniał doświadczony zawodnik.

Zdecydowanie więcej emocji przyniósł tradycyjny "Dziki Mecz", w którym gracze mistrza Polski zagrali z młodymi adeptami szczypiorniaka. Po zaciętej walce Niebiescy pokonali Żółtych 13:11.

- Jak patrzysz, jak te dzieciaki biegają za piłką: z walką, zaangażowaniem, olbrzymią pasją, to serce rośnie. Chcesz w tym uczestniczyć, być częścią tej gry. To kolejny rok, gdzie mam przyjemność brać udział w takim meczu. Z roku na rok jest więcej zabawy. Z roku na rok jest więcej chętnych. To pokazuje, że dzieci chcą się bawić, chcą się uczyć piłki ręcznej. Myślę, że dla młodych adeptów występ z nami, przed publicznością, jest nie lada przeżyciem - przekonywał Lijewski.

Szczypiornistów PGE VIVE czeka teraz miesięczna przerwa. Część z nich niebawem rozjedzie się na zgrupowania zespołów narodowych. Ci, którzy nie wezmą udziału w mistrzostwach świata treningi wznowią 7 stycznia. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa do walki o ligowe punkty wrócą 30 stycznia, kiedy na wyjeździe zmierzą się z NMC Górnikiem Zabrze.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna