Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Lijewski: W niektórych meczach mam pomagać tylko z boku

poniedziałek, 27 lipca 2020 11:14 / Autor: Damian Wysocki
fot. Patryk Ptak
Damian Wysocki

W najbliższym sezonie Krzysztof Lijewski będzie pełnił podwójną rolę w zespole PGE Kielce. – W niektórych meczach mam pomagać tylko z boku – wyjaśnia doświadczony rozgrywający.

Kilka dni temu były reprezentant Polski podpisał nowy, czteroletni kontrakt z mistrzem Polski. W najbliższym sezonie będzie łączył obowiązki zawodnika i drugiego trenera. W następnych trzech skupi się tylko na pracy szkoleniowej.

– Rozmawiałem z Tałantem o podziale obowiązków. On ciągle liczy na mnie jako zawodnika. Będę mu jednak potrzebny również z boku, tak będzie w niektórych spotkaniach. Na treningach również będę miał swoje obowiązki – mówi Krzysztof Lijewski.

Latem kadra kieleckiego klubu przeszła kilka zmian. W zespole jest kilku nastoletnich jeszcze zawodników. Do Miłosza Wałacha i Cezarego Surgiela dołączyli Michał Olejniczak i Sebastian Kaczor, którzy ostatnie trzy lata spędzili w gdańskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego. Skład mistrza Polski uzupełnił również 19-letni Haukur Thrastarson, jeden z największych talentów światowego handballu. Ponadto drużynę wzmocnili zawodnicy, którzy mają już określone doświadczenie, ale najlepsze lata gry jeszcze przed sobą: Nicolas Tournat, Szymon Sićko i Sigvaldi Gudjonsson.

– To dojrzali gracze. Mimo młodego wieku, mają wysoką jakość sportową. Wydaję mi się, że transfery, które przeprowadził klub, są odpowiednie. Po dobrym przygotowaniu fizycznym, taktycznym i mentalnym również ci najmłodsi gracze szybko wejdą na wysoki poziom – przekonuje drugi trener kieleckiego zespołu.

W nowym sezonie Krzysztof Lijewski będzie współdzielił prawe rozegranie z Alexem Dujszebajewem i Branko Vujoviciem.  

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO