Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Kosakiewicz: skupiamy się na treningach, sprawy pozaboiskowe zostawiamy z boku  

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Kosakiewicz: skupiamy się na treningach, sprawy pozaboiskowe zostawiamy z boku  

Kielce / 12 lipca 2018 / Tekst
fot. Paweł Jańczyk (korona-kielce.pl) fot. Paweł Jańczyk (korona-kielce.pl)

Widać, że nasza gra idzie do przodu. Akcje są coraz lepsze. Po trudnych treningach powoli wraca jakość. Wiadomo, kilka rzeczy jest do dopracowania, ale na pierwszy mecz wszystko powinno być dopięte - powiedział po wygranym 6:2 sparingu z Górnikiem Łęczna, Łukasz Kosakiewicz, obrońca „żółto-czerwonych”.

- Potraktowałbym ten sparing jak dobry, mocny trening. W lidze będzie dużo trudniej. Widać było różnicę klas między ekstraklasą a drugą ligą. Nawet po tych wymagających treningach. Na boisku było dużo wolnych przestrzeni, byliśmy skuteczni, do tego stworzyliśmy wiele dobrych sytuacji - tłumaczył pomocnik Korony, Mateusz Możdżeń.

Gry w środowym sparingu na pewno nie ułatwiał obficie padający deszcz.

- Boisko przy Szczepaniaka ma to do siebie, że bardzo szybko nasiąka i nogi mocno się nabijają nawet w trakcie czterdziestu mięciu minut. Obciążenia przez to są zdecydowanie większe - wyjaśniał Możdżeń.

Przygotowania Korony wkraczają w decydującą fazę. Na półtorej tygodnia przed startem nowego sezonu kadra drużyny nie jest jeszcze zamknięta. Czy ta sytuacja wpływa na drużynę?

- Szczerze? Nie skupiamy się na tym. Wykonujemy swoją pracę, dla nas najważniejszy jest pierwszy mecz. Koncentrowanie się na sprawach pozaboiskowych niekoczniecznie dobrze wpłynęłoby na naszą postawę na treningach, czy pierwszym meczu - przekonywał Łukasz Kosakiewicz.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna