Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Korona we wtorek zamknie rok obrachunkowy. Co z umową sprzedaży?

poniedziałek, 28 września 2020 14:20 / Autor: Damian Wysocki
fot. Grzegorz Ksel
Damian Wysocki

We wtorek odbędzie się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Korony Kielce. Wciąż nie wiadomo, czy tego dnia miasto przejmie 72-procentowy pakiet akcji klubu.

Negocjacje w sprawie ostatecznego kształtu umowy między miastem a rodziną Hundsdorferów trwają już od kilku dni. Szczególnie niemieckiej stronie zależy na jak najszybszym zamknięciu sprawy. We wtorek w Kielcach pojawi się ich pełnomocnik. Będzie uczestniczył w posiedzeniu Rady Nadzorczej oraz Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy. W obu przypadkach głównym tematem będzie zamknięcie roku obrachunkowego.

Niemiecki pełnomocnik rodziny Hundsdorferów ma zostać uprawiony również do podpisania  umowy sprzedaży 72-procentowego pakietu akcji. Na razie nie wiadomo, czy stanie się to tego samego dnia, ponieważ strony nie osiągnęły jeszcze porozumienia w sprawie ostatecznego kształtu umowy.

Wraz z zamknięciem roku obrachunkowego kończy się kadencja obecnego zarządu. Wszystko wskazuje na to, że z klubem już teraz definitywnie pożegna się dotychczasowy prezes – Krzysztof Zając. Przy Ściegiennego 8 ma zostać wiceprezes Marek Paprocki. Docelowo w innej roli. Gdyby miasto nie przejęło większościowego pakietu akcji we wtorek, to może on zostać tymczasowym prezesem. W innym możliwym wariancie, do tej funkcji może zostać wyznaczony członek dotychczasowej Rady Nadzorczej.   

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO