Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Korona Handball wraca do hali przy ulicy Krakowskiej

sobota, 05 października 2019 15:40 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Dzis szczypiornistki Korony Handball  po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentują się przed własną publicznością. Kielczanki zmierzą się z SPR-em Olkusz.

Dla Korony zmagania w pierwszej lidze są sztuką cierpliwości. Kielczanki w połowie września pewnie pokonały na wyjeździe KPR Karkonosze Jelenią Górę, co oznacza, że na sobotnie starcie z Olkuszem musiały czekać trzy tygodnie. Po tym spotkaniu podopieczne Pawła Tetelewskiego czeka kolejna przymusowa, tym razem dwutygodniowa przerwa.

– Nie mogłyśmy doczekać się tego pierwszego meczu w Jeleniej Górze. Była przerwa, teraz zagramy i znowu będziemy pauzować. Musimy się z tym pogodzić. Skupiamy się na treningach, aby w meczach wyglądać jak najlepiej i odnosić kolejne zwycięstwa – mówi Magdalena Kędzior, skrzydłowa kieleckiego klubu.

SPR Olkusz rozegrał dwa mecze. Na inauguracje minimalnie przegrał na wyjeździe z MTS-em Żory 24:27, a tydzień później piętnastoma golami ograł KPR Karkonosze Jelenią Górę.

– Ich podstawowa siódemka jest złożona z zawodniczek, które mają już doświadczenie w pierwszej lidze. Mają dwie wyróżniające się rozgrywające. Jedną z nich jest Natalia Kolonko. Przed sezonem chcieliśmy ją ściągnąć do nas. Była już królową strzelczyń w pierwszej lidze. Te dwa spotkania, które rozegrał Olkusz, budzą szacunek. Na pewno nie będzie łatwo. Tym bardziej, że przez ostatnie trzy tygodnie trudno było nam sklecić zespół. Dopiero od środy trenujemy w pełnym zestawieniu – wyjaśnia Paweł Tetelewski, trener kieleckiej drużyny.

– Ostatni raz przy Krakowskiej grałyśmy w maju. Stęskniłyśmy się za grą przed naszymi kibicami. Na pewno będziemy chciały zaprezentować się najlepiej jak potrafimy. Chcemy zagrać twardo w obronie, wyprowadzać kontrataki, co powinno dać nam przekonującą przewagę – przekonuje Magdalena Kędzior. 

Sobotni mecz Korona Handball – SPR Olkusz rozpocznie się o godz. 18.30.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO