Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Korona Handball poznała rywali. Kielczanki będą często gościć na Mazowszu  

wtorek, 30 czerwca 2020 09:50 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Dwadzieścia dziewięć zespołów przystąpi do rywalizacji w pierwszej lidze kobiet. Związek Piłki Ręcznej w Polsce podzielił je na trzy grupy. Rywalami Korony Handball będą przede wszystkim drużyny z Mazowsza.

Kielecki klub został przydzielony do grupy C. Zmierzy się w niej aż z czterema zespołami ze stolicy: AZS Uniwersytetem Warszawskim, AZS AWF-em Warszawa, Varsovią i WKPR-em Wesołą Warszawa.  Podopieczne Pawła Tetelewskiego zagrają również z MKS-em Karczew, APR-em Radom, MKS-em AZS UMCS Lublin i SPR-em JKS Jarosław. 

– To jest propozycja Związku. Mamy odnieść się do niej do 6 lipca. Odpowiada nam taki podział. Szczególnie pod względem logistycznym, bo najdalsze wyjazdy to około 200 kilometrów. Będzie taniej, niż w poprzednim sezonie.  Jeśli chodzi o aspekt sportowy, mocnym rywalem będzie Varsovia, która ma spore zakusy na Superligę. Wywalczenie miejsca premiowanego awansem będzie również naszym celem, więc rywalizacja już teraz zapowiada się bardzo ciekawie – mówi Krzysztof Demko, wiceprezes kieleckiego klubu.

Na razie nie wiadomo kiedy ruszy nowy sezon. Bardzo możliwie, że stanie się to dopiero pod koniec września. Korona Handball przygotowanie rozpocznie na początku sierpnia.

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO