Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Korona Handball poznała rywala w Pucharze Polski

piątek, 06 grudnia 2019 15:04 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

KPR Ruch Chorzów będzie rywalem Korony Handball w 1/16 finału Pucharu Polski. O awansie do następnej rundy zdecyduje jeden mecz, który zostanie rozegrany w środę, 18 grudnia w hali przy ulicy Krakowskiej. 

Po pierwszych dziesięciu kolejkach nowego sezonu PGNiG Superligi, drużyna ze Śląska z trzema punktami na koncie zamyka ligową tabelę.

 – Trafiliśmy na doskonale nam znanego rywala. Z Ruchem rozegraliśmy dużo meczów, często wygrywaliśmy. Trener Tetelewski i dziewczyny na pewno nie odpuszczą rozgrywek pucharowych i będą chciały zajść w nich jak najdalej – wyjaśnia Krzysztof Demko, wiceprezes kieleckiego klubu.

 – To dobre losowanie. Dla dziewczyn będzie to miły przerywnik w rozgrywkach pierwszej ligi. Jesteśmy ciekawi, w jakim składzie przyjedzie do nas Ruch, bo w pucharze gra też ich druga drużyna. Ona trafiła na Piotrcovię i zagra u siebie. Na razie jednak nie zaprzątamy sobie tym głowy, tylko skupiamy się na przyszłotygodniowym spotkaniu z MTS-em Żory – tłumaczy Paweł Tetelewski, trener Korony Handball.

Dwa dni po meczu z Ruchem, kieleckie szczypiornistki rozegrają ostatni tegoroczny mecz w pierwszej lidze. Na wyjeździe ich rywalem będzie Sośnica Gliwice.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO