Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Korona Handball pojechała do Czech. Kielczanki zagrają sześć sparingów w pięć dni

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

SPORT KIELCE

Korona Handball pojechała do Czech. Kielczanki zagrają sześć sparingów w pięć dni

Kielce / 14 sierpnia 2019 / Tekst
fot. Olga Pierzak fot. Olga Pierzak

Szczypiornistki Korony Handball najbliższe pięć dni spędzą w Czechach. Kielczanki wezmą udział w turnieju towarzyskim, którego gospodarzem jest HK Hodonin. O zwycięstwo powalczy aż siedem zespołów.

Podopieczne Pawła Tetelewskiego rozpoczną zmagania w środę o godz. 15 od starcia z czeskim HC Zlin. W następnych dniach zmierzą się kolejno: z białoruskim BNTU-BelAZ Mińsk, gospodarzem HK Hodonin, beniaminkiem PGNiG Superligi SPR-em JKS Jarosław, mistrzem Polski MKS-em Perłą Lublin i austriackim MGA Fivers Wiedeń.

– Znowu czeka nas dobre, wartościowe granie. Na naszym turnieju było mocno, chociaż to dopiero trzeci tydzień przygotowań. Trochę przeszkadzają nam kontuzje, bo brakuje zmienniczek, szczególnie w drugiej linii. W ostatnich dwóch dniach przed wyjazdem skupiliśmy sie na pracy nad atakiem, bo on nieco kulał w weekendowych sparingach – wyjaśnia Paweł Tetelewski, trener Korony Handball.

Kielczanki pojechały do Czech w niepełnym składzie. Do gry wraca jedynie bramkarka Małgorzata Hibner. Według wstępnych założeń w zmaganiach miała wziąć udział Magda Więckowska, ale młoda rozgrywająca wciąż odczuwa ból w kolanie i w środę przejdzie badanie USG. Paweł Tetelewski nie będzie mógł skorzystać również z Edyty Charzyńskiej, Karoliny Mochockiej i Marty Chodakowskiej. Dwie pierwsze w ciągu dwóch tygodni powinny wrócić do normalnych treningów.

 MECZE KORONY HANDBALL W HODONINIE:

ŚRODA:

15:00: Korona Handball – HC Zlin

CZWARTEK:

14:00: Korona Handball – BNTU-BelAZ Mińsk

PIĄTEK:

16:00: HK Hodonin – Korona Handball

SOBOTA:

10:00: Korona Handball – SPR JKS Jarosław

18:00: Korona Handball – MKS Perła Lublin  

NIEDZIELA:

12:00: Korona Handball – MGA Fivers Wiedeń

ZOSTAW KOMENTARZ